Menu

Rodzaje wibratorów

Jak wspominałam już wielokrotnie, typów wibratorów jest mnóstwo. Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz i co chcesz za jego pomocą osiągnąć. Albo może lepszym stwierdzeniem będzie – w jaki sposób chcesz to zrobić.

Przejdź do kolejnych rozdziałów, aby przyjrzeć się rodzajom tej zabawki z długą historią:

Czytaj dalej:

1. Seksualność mężczyzn

2. Seksualność kobiet

3. Masturbacja

4. Dla kogo są zabawki erotyczne?

5. Mężczyźni, a zabawki erotyczne

6. Jak zachęcić partnera/partnerkę do zabawek erotycznych?

 7. Korzyści z używania zabawek erotycznych

8. Mity związane z zabawkami erotycznymi

9. Rodzaje zabawek erotycznych

10. Wibratory – co warto wiedzieć

11. Rodzaje wibratorów

12. Jaki wibrator wybrać?

13. Dildo

14. Zabawki analne

15. Zabawki dla mężczyzn

16. Zabawki dla koneserów

 

 

Rozdział 14

Elektryczne

Posiadają przewód i wtyczkę, którą wtykasz do kontaktu. Przeważnie są większe niż te zasilane bateriami i mają większą moc. Są w stanie sprawić przyjemność nie tylko twoim strefom intymnym, ale całemu ciału, bo z powodzeniem można używać ich jako masażerów. Tak jak innych akcesoriów elektrycznych – nie można używać ich pod prysznicem czy w wannie.

Rozdział 0

“Różdżki”

Najbardziej popularny model elektrycznych wibratorów. Są dość długie, posiadają wygodny uchwyt, a  na końcu wibrującą główkę o wielkości zbliżonej do piłki tenisowej. Co ważne, posiadają regulowaną moc wibracji. Możesz zacząć od delikatniejszego wibrowania, by potem przejść do bardziej intensywnego pobudzania.

Jeśli używasz jej po raz pierwszy, zacznij od przyłożenia różdżki do ud, lub miej na sobie bieliznę. Twoje ciało musi przygotować się do nowego rodzaju stymulacji. Przejście od razu “do rzeczy” może być mało komfortowe.

Do tego typu wibratorów można dokupić dodatkowe nakładki: dla kobiet o kształcie fallicznym i dla mężczyzn w kształcie kapturków.

Różdżki należą do najlepiej sprzedających się wibratorów i cieszą się uznaniem już od wielu lat.

Różdżki z podwójną główką to wariant wibratora opisanego powyżej. Dla osób, które cenią sobie intensywną stymulację genitaliów i odbytu jednocześnie.

 

Rozdział 0

Na rękę

Jest wibrator dla osób, które nie chcą rezygnować z  naturalnego dotyku,a  jednocześnie zależy im na wibracjach. Nakłada się go na wierzchnią część dłoni, która przenosi wibrację. Idealne rozwiązanie dla osób, które lubią masturbować się palcami.

Rozdział 0

Na baterie

Bardzo popularny rodzaj. Wibratory na baterie występują w niezliczonej ilości kształtów i rodzajów. Nie zawsze mają tak dużą moc jak wibratory elektryczne, jednak nie o samą intensywność wibracji tu chodzi.

Najnowsze zabawki mają opcję pulsacji, która daje super przyjemność. Są również takie, które posiadają pilot połączony z wibratorem za pomocą przewodu, którym można regulować moc wibracji.

Pamiętaj, że rodzaj wibracji jest bardziej istotny niż wielkość wibratora. O tym, na co jeszcze warto zwracać uwagę przy zakupie, powiem za chwilę.

Wibratory na baterię dzielą się także na różne rodzaje, takie jak:

Rozdział 0

Love eggs (wibrujące jajeczka)

Jest to często pierwszy wybór kobiet, które szukają wibratora dającego intensywną stymulację łechtaczki. Są niewielkie, mają owalny kształt i są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

Dodatkową zaletą jest to, że możesz kontrolować intensywność wibracji za pomocą dołączonego pilota.

Ten model nie został zaprojektowany, by wkładać go do pochwy, jednak wiele kobiet tak robi i to też jest ok.

Rozdział 0

Cylindryczne (kształt falliczny)

Bardzo popularny model. Niektóre są gładkie, niektóre kształtem naśladują penisa w erekcji. Służą do zewnętrznej i wewnętrznej stymulacji.

Mają różną wielkość, ale jak napisałam wcześniej, nie ona liczy się tu najbardziej. Większość posiada także pilota do sterowania wibracjami.

Do tej grupy wibratorów należą zabawki realistyczne – naśladują swoim wyglądem penisa, często z  dokładnym odwzorowaniem szczegółów anatomicznych. Idealne dla zwolenników naturalnej formy.

 

Rozdział 0

Mini - masażery

Są bardzo niewielkie, ich rozmiar przypomina szminkę. Zasilane zwykłymi bateriami “paluszkami”. Ale niech ich niepozorne rozmiary cię nie zwiodą.

Potrafią dać dużą przyjemność, a ich wygląd jest bardzo dyskretny. Kobiety cenią je za to, że mogą zabrać je ze sobą wszędzie, nawet mieć codziennie w torebce. Ich kształt nie przypomina tradycyjnego wibratora, dlatego osoby postronne nie zorientują się, co to jest.

Dla zwolenniczek zabaw pod prysznicem stworzono wersję wodoodporną.

Rozdział 0

Łechtaczkowe

Właściwie każdy wibrator może stymulować łechtaczkę, jednak niektóre zostały zaprojektowane specjalnie po to. Wśród nich można wybrać takie z wibracjami skierowanymi w jedno miejsce (jak np. love egg), lub takie, które pobudzają nie tylko sama łechtaczkę, ale także jej okolice.

Typowym wibratorem łechtaczkowym jest wand, czyli różdżka. Ale należą do nich też wszystkie zabawki z wypustką do stymulacji clitoris, czyli króliczki.

Niektóre z nich mają wypustki kształtem przypominające uszy królika lub łapki kota.

Rozdział 0

Do stymulacji punktu G

Jeśli jesteś fanką tego typu stymulacji, z pewnością zainteresują cię te zabawki. Są odpowiednio zakrzywione by trafiać dokładnie tam, gdzie powinny. Mają albo zupełnie gładką fakturę, albo są częściowo realistyczne,

Jeśli jeszcze nie znalazłaś swojego punktu G, taki wibrator będzie dla ciebie idealny.

Informacja dla panów: to idealny gadżet, aby bardzo efektywnie  pobudzać swoją prostatę analnie.

Rozdział 0

Na palce

Dla osób, którym zależy na wibracjach, ale nie chcą rezygnować z zabaw palcami. Mają formę malutkich nakładek na palce. Możesz założyć jedną, lub dziesięć na każdy palec.

Dla zwolenników zabaw w wodzie zaprojektowano specjalne wodoodporne rękawiczki z wibrującymi opuszkami.

Rozdział 0

Wibrująca bielizna

Możesz siedzieć przy biurku w pracy, w autobusie, czy w parku i sprawiać sobie przyjemność, o której nikt się nie dowie. Oczywiście, jeśli nie dasz tego po sobie poznać.

Wibrujące majtki mają specjalną kieszonkę, w którą możesz włożyć swój ulubiony wibrator love egg. Mają mnóstwo kolorów i wzorów, możesz wybrać stringi lub bardziej zabudowane figi. Wszystko zależy od twoich upodobań.

Rozdział 0

Hands - free (bez użycia rąk)

Jeśli chciałabyś po prostu leżeć i cieszyć się doznaniami, to jest wybór dla ciebie. Są to zabawki, które nie wymagają użycia rąk. Zakładasz specjalny pasek wokół swoich sfer intymnych, a wibrujący element trafia dokładnie w miejsce, które chcesz – czyli najczęściej łechtaczkę.

Poziom intensywności wibracji regulujesz pilotem.

Tego typu wibratory łechtaczkowe mają przeważnie kształt motylka, ale dostępne są również takie do pobudzanie waginy i punktu G.

Rozdział 0

Pompki do łechtaczki

Dla miłośniczek mocnych wrażeń. Są to zabawki, które po przyłożeniu do okolic łechtaczki, wywołując wokół niej podciśnienie, sprawiając, że staje się bardziej ukrwiona i jeszcze mocniej podatna na dotyk.

Oprócz tego, niektóre modele gwarantują niezwykle przyjemne wibracje. W tym połączeniu przyjemność jest więcej niż gwarantowana.

Jako, że łechtaczka jest niezwykle wrażliwą częścią ciała, upewnij się, że podążasz za instrukcjami i nie przesadzasz z mocą urządzenia.

Rozdział 0

Króliczki

Wibratory Rabbit są najbardziej popularnymi zabawkami o podwójnym działaniu, czyli takimi do pobudzania jednocześnie pochwy i łechtaczki. Mają kształt tradycyjnego wibratora o fallicznym kształcie, do którego przymocowane są stymulujące wypustki.

Nazwa tych zabawek pochodzi właśnie od tych wypustek,  które są w kształcie króliczych uszu. Między nimi znajduje się łechtaczka podczas stymulacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.