10 pytań, które powinnaś sobie zadać zanim powiesz “tak”

Powiedzenie “tak” i zobowiązanie się, by spędzić ze sobą resztę życia to niezwykle ważne zobowiązanie.

Dlatego przedstawiamy dziesięć pytań, które trzeba sobie zadać, zanim podejmie się decyzję o małżeństwie. Jeśli na większość z nich odpowiemy twierdząco, to nasze małżeństwo ma duże szanse być szczęśliwe do końca.

1. Czy łączy was przyjaźń, a nie tylko seks?

Pożądanie i seks to oczywiście niezwykle ważne elementy związków. Lecz pożądanie po kilku latach związku czy małżeństwa nie jest już tak silne. Dlatego te relacje, które opierają się przede wszystkim na fizyczności, często się wypalają. Dlatego niezbędne jest – poza czysto fizyczną fascynacją – po prostu przyjaźnienie się ze sobą.

2. Czy potraficie się nawzajem rozśmieszyć?

Niemal wszystkie udane małżeństwa z długim stażem mają swoją cechę wspólną – obie osoby po prostu potrafią się nawzajem rozśmieszyć. To pozwala zachować dobry nastrój, ale też przetrwać gorsze dni.

3. Czy potraficie być też razem “na złe”?

Nie jest wielką umiejętnością być z kimś, kto jest młody, bogaty i osiąga sukcesy. Jednak przecież zawsze przychodzą kiedyś gorsze czasy. Czy potraficie więc się wspierać, gdy któraś ze stron tego potrzebuje?

4. Czy się nawzajem inspirujecie i motywujecie?

Partnerzy powinni być nie tylko dla siebie wsparciem w kiepskich chwilach, ale też wzajemną inspiracją. W końcu za większością kobiet, które osiągnęły sukces stoi silny i wspierający mężczyzna, a niemal za każdym takim mężczyzną – silna i wspierająca kobieta.

5. Czy macie podobny system wartości?

W małżeństwie zazwyczaj nie jest problemem różny gust, a nawet różne poglądy na ważne sprawy. Kluczowy jest jednak system wartości. Jeśli jest diametralnie inny pomiędzy małżonkami, to różnice będą z czasem wypływać i mogą się okazać niemożliwe do pogodzenia.

6. Czy akceptujecie swoje wady?

To truizm, ale przecież nie ma ludzi bez wad. Jednak trzeba znaleźć kogoś kto je akceptuje. Nawet jeśli więc Ci się one nie podobają, to jeśli potrafisz z nimi żyć, to Twój związek ma wielkie szanse na sukces.

7. Czy jesteście ze sobą bo chcecie, a nie z przypadku?

“Małżeństwa z rozsądku” ciągle są bardzo częste. Jednak nierzadko jest to droga do życiowej frustracji. Warto się więc zastanowić, czy naprawdę chcecie ze sobą być, a nie dlatego, że poleca wam do otoczenie czy rodzina.

8. Czy nudzicie się bez siebie?

Jeśli po 1-2 dniach bez siebie stwierdzacie, że wam zwyczajnie nudno, to znaczy, że trafiliście w dziesiątkę ze swoim związkiem i małżeństwo może być świetnym rozwiązaniem.

9. Czy lubisz jego bliskich?

Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Ma rodzinę, przyjaciół, czy nawet znajomych z pracy. Jeśli oni nie akceptują Ciebie, albo Ty nie akceptujesz ich to może być to problemem. Mogą nastawiać partnera negatywnie do Twoich zachowań, a wspólnie spędzony czas może być małym koszmarem.

Nie traktuj jednak tego jako twardą zasadę, ludzie są różni i masz prawo nie przepadać za kilkoma znajomymi Twojego partnera

10. Czy zapewnia Ci poczucie bezpieczeństwa?

Każda kobieta potrzebuje oparcia w swoim mężczyźnie i chce się czuć przy nim bezpiecznie. Nawet w dzisiejszych czasach, gdy kobiety potrafią o sobie doskonale zadbać… Jeśli więc masz zwyczajnie poczucie, że nic Ci z nim nie grozi, to jest to bardzo poważny argument, by powiedzieć “tak”.

Dodaj komentarz

avatar