Seksualność otacza nas z każdej strony. Pewnie zgodzisz się ze mną, gdy stwierdzę, że jest jej pełno w mediach, które cały czas bombardują nas artykułami i grafikami związanymi z erotyką. Ale czy uwierzysz, że mimo to, jest sporo osób, które o seksie wie bardzo niewiele?

Środki masowego przekazu kreują obraz atrakcyjnych seksbomb i przystojniaków, jako ideał wyglądu i seksapilu.  Ale czy uważasz, że udane życie seksualne jest zarezerwowane tylko dla osób o wyglądzie gwiazd filmowych?

Oczywiście, że nie! Satysfakcjonujące życie erotyczne jest dostępne dla każdego i warto pamiętać, że nie jest to coś, z czym każdy się rodzi.

Seksu możesz nauczyć się tak samo, jak jazdy na rowerze. A warto poświęcić na to czas, bo gdy będziesz czuł się sexy i gdy będziesz umiał komunikować się ze swoim partnerem i zadbać o swoje potrzeby, Twoje życie stanie się pełniejsze i szczęśliwsze.

W tym przewodniku postaram się przybliżyć Ci informację na temat kwestii, które być może nurtują Cię od dłuższego czasu. To solidna dawka wiedzy o seksualności człowieka i wszelkich tematów z nią związanych. Jesteś gotowy?

W kolejnych rozdziałach znajdziesz sporo informacji, które pomogą ci cieszyć się lepszym życiem intymnym.

Zacznijmy od początku…

 

seks

 

Seksualność to integralna część życia każdego człowieka i tak, jak pozostałe jego aspekty, wpływa na jego wartość – czyli poczucie szczęścia i spełnienia. Wiele osób uważa, że seks przychodzi każdemu zupełnie naturalnie i nie wymaga żadnej wiedzy, umiejętności czy przykładania uwagi do jego jakości.

Nie wierz w to.

Takie podejście, głoszące, że wszystko przychodzi zupełnie naturalnie i nie masz na to żadnego wpływu, może prowadzić do frustracji. Szczególnie jeśli jesteś kobietą.

Pamiętaj, że możesz stać się lepszym kochankiem, jeśli tylko poświęcisz trochę czasu na poznanie mechanizmów rządzących ludzką seksualnością. Lepiej je zrozumiesz, a  to przełoży się bezpośrednio na jakość Twojego życia seksualnego, pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Nie łatwo czuć się komfortowo z własną seksualnością. Jednym “oswojenie się” z nią przychodzi szybciej, innym wolniej. Tutaj nie ma zasady. Więc jeśli nie czujesz się zupełnie pewnie myśląc o seksualnym wymiarze swojego życia, nie przejmuj się. Możesz stopniowo i bez pośpiechu odkryć to, co w seksie najpiękniejsze.

Na samym początku  zapoznaj się z anatomią seksualną. Stanowi ona pewnego rodzaju mapę, z której korzystając będziesz mógł czerpać z seksu prawdziwą satysfakcję. Wiedza o tym, jak funkcjonują strefy erogenne, pozwoli Ci być lepszym kochankiem w stosunku do drugiej osoby. Ale także dla siebie.

zabawki erotyczne, seks

Kiedy myślisz o strefach erogennych, jestem niemal pewna, że przychodzą ci do głowy głównie miejsca intymne oraz ich okolice. To oczywiste, że genitalia są najbardziej odpowiedzialne za pobudzenia seksualne. Nie zapominaj jednak o wszystkich innych miejscach, które są bardzo wrażliwe na dotyk i znajdują się praktycznie na całym ciele człowieka.

Ich umiejscowienie, rzecz jasna, jest bardzo indywidualne i każda osoba inaczej reaguje na ich dotykanie. Jednak są równie ważne i w kwestii erotyki nie koncentruj się jedynie na miejscach intymnych.

Kiedy człowiek jest podniecony, mózg wysyła koktajl hormonalny do każdej części ciała.

Zobaczmy, co wtedy się dzieje.

Mięśnie napinają się, skóra staje się zaróżowiona, wszelkie tkanki podatne na erekcję (w tym penis, łechtaczka, sutki) wchodzą w jej stan, a pochwa staje się wilgotna. Oczy błyszczą, wyostrza się węch, a skóra produkuje feromony. Całe ciało staje się mniej podatne na ból.

Widzisz więc, że cały organizm ma udział w pobudzeniu seksualnym. Nie dotyczy ono tylko penisa czy waginy. Pamiętaj również, że seks to nie tylko anatomia. Jednak, byś mógł się cieszyć udanym życiem erotycznym, zadbaj by przede wszystkim ona nie miała ona przed tobą tajemnic.

Wbrew temu, co sądzi wielu ludzi, anatomia seksualna kobiet i mężczyzn jest w wielu aspektach podobna. Nie jest tak, że mężczyźni są prości w budowie, a kobiety kryją w swym ciele wiele tajemniczych zakamarków.

Czytaj dalej:

1. Seksualność mężczyzn

2. Seksualność kobiet

3. Masturbacja

4. Dla kogo są zabawki erotyczne?

5. Mężczyźni, a zabawki erotyczne

6. Jak zachęcić partnera/partnerkę do zabawek erotycznych?

 7. Korzyści z używania zabawek erotycznych

8. Mity związane z zabawkami erotycznymi

9. Rodzaje zabawek erotycznych

10. Wibratory – co warto wiedzieć

11. Rodzaje wibratorów

12. Jaki wibrator wybrać?

13. Dildo

14. Zabawki analne

15. Zabawki dla mężczyzn

16. Zabawki dla koneserów