Można by odpowiedzieć krótko – dla wszystkich. Są jednak osoby, dla których używanie takich zabawek jest szczególnie korzystne. Kto to taki?

Przede wszystkim kobiety, które jeszcze nigdy nie osiągnęły orgazmu, czyli tak zwane preorgazmiczne oraz te, które szczytują bardzo rzadko.

Dla kobiet, które osiągają orgazm masturbując się, ale nigdy podczas seksu z partnerem.

Dla osób, które chcą wprowadzić innowacje do swojego życia erotycznego, aby je urozmaicić.

Dla osób, które chcą przełamać rutynę w seksie i na nowo rozpalić namiętność.

Dla kobiet, które chcą uprawiać seks, a ich mężczyzna jest nieobecny.

Warto zauważyć, że wiele kobiet po raz pierwszy osiąga orgazm przy użyciu zabawek erotycznych. Przy ich pomocy można nauczyć się, jak sprawiać sobie przyjemność. Jest to o tyle łatwe, że zostały one zaprojektowane właśnie w tym celu.

Przy projektowaniu większości z nich brali udział seksuologowie, ginekologowie i terapeuci. Masz więc pewność, że będą w pełni służyły swojemu zadaniu.

Są one doskonałym urozmaiceniem masturbacji. Dają doznania niedostępne przy użyciu samych palców. Oczywiście niektóre osoby używają popularnych akcesoriów domowych (np. elektrycznej szczoteczki do zębów), aby osiągnąć taki efekt.

Po co jednak masz eksperymentować z sprzętami domowymi, skoro istnieją urządzenia stworzone właśnie po to, by dawać przyjemność, a ich skuteczność jest sprawdzona przez tysiące kobiet?

Zabawki erotyczne są od razu gotowe do użycia, możesz z nich skorzystać kiedy tylko przyjdzie ci na to ochota. Pamiętaj jednak, aby przed zbliżeniem ich do swoich miejsc intymnych rozpocząć grę wstępną, tak samo jak podczas każdego innego rodzaju seksu.

 

Jeśli używasz ich po raz pierwszy, zacznij wolno i spokojnie. Do tego typu doznań też trzeba się przyzwyczaić. Porady, jak rozpocząć przygodę z zabawkami erotycznymi znajdziesz w kolejnych częściach.

Warto również zauważyć, że używanie wibratorów, czy innego typu zabawek jest zalecane przez terapeutów w różnych problemach związanych z seksualnością.

Są one zupełnie bezpieczne, łatwo dostępne, a mogą dać wiele korzyści osobom zmagającym się z seksualnymi problemami.

Czytaj dalej:

1. Seksualność mężczyzn

2. Seksualność kobiet

3. Masturbacja

4. Dla kogo są zabawki erotyczne?

5. Mężczyźni, a zabawki erotyczne

6. Jak zachęcić partnera/partnerkę do zabawek erotycznych?

 7. Korzyści z używania zabawek erotycznych

8. Mity związane z zabawkami erotycznymi

9. Rodzaje zabawek erotycznych

10. Wibratory – co warto wiedzieć

11. Rodzaje wibratorów

12. Jaki wibrator wybrać?

13. Dildo

14. Zabawki analne

15. Zabawki dla mężczyzn

16. Zabawki dla koneserów