Menu

Masturbacja

Masturbacja, zwana również onanizmem jest techniką osiągania przyjemności seksualnej poprzez pobudzanie swojego własnego ciała. Jak mówią niektórzy, jest to “branie przyjemności w swoje własne ręce”.

Ludzie masturbują się na wiele różnych sposobów, w różnych miejscach i okolicznościach. Dla każdego człowieka podniecające są inne rzeczy, stąd pewnie nie ma dwóch identycznych sposobów masturbowania się.

Cechą wspólną jednak, jest to, że im więcej czasu poświęcisz na wprowadzenie się w  odpowiedni nastrój i na podniecanie się, tym twoja przyjemność będzie intensywniejsza.

Na temat masturbacji nagromadziło się bardzo wiele mitów, łącznie z takimi, które głosiły, że prowadzi do groźnych chorób, ślepoty, czy nawet szaleństwa. Powiem o nich za chwilę.

Mimo, że w dzisiejszych czasach patrzymy na to z przymrużeniem oka, to wciąż wiele osób nie umie podejść do kwestii masturbacji bez negatywnych emocji.

 

Masturbuje się większość osób, skąd więc tak silne tabu na ten temat? W kolejnych częściach spróbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Na samym początku przywołam oświadczenie Amerykańskiego Związku Medycznego z 1972 roku. Już wtedy jego członkowie stwierdzili, że masturbacja jest normalną aktywnością seksualną. Warto o tym pamiętać podczas rozważań na jej temat.

Czytaj dalej:

1. Seksualność mężczyzn

2. Seksualność kobiet

3. Masturbacja

4. Dla kogo są zabawki erotyczne?

5. Mężczyźni, a zabawki erotyczne

6. Jak zachęcić partnera/partnerkę do zabawek erotycznych?

 7. Korzyści z używania zabawek erotycznych

8. Mity związane z zabawkami erotycznymi

9. Rodzaje zabawek erotycznych

10. Wibratory – co warto wiedzieć

11. Rodzaje wibratorów

12. Jaki wibrator wybrać?

13. Dildo

14. Zabawki analne

15. Zabawki dla mężczyzn

16. Zabawki dla koneserów

 

 

Rozdział 9

Korzyści płynące z masturbacji

Maturbacja przede wszystkich pomaga w zdobyciu pewnoci siebie. Wiele badań psychologicznych dowodzi, że osoby oddające się przyjemności z  samym sobą po prostu lepiej czują się we własnym ciele i mają o sobie lepsze mniemanie.

Często nawet terapauci zalecają masturbację kobietom, które borykają się z niskim poczuciem własnej wartości i negatywnym obrazem własnego ciała.

Uprawianie “samomiłości”, jak także nazywa się masturbację, pomaga również osobom będącym w relacjach. Czasami zdarza się, że dwie osoby będące w szczęśliwym związku nie są dopasowane seksualnie i nie potrafią czerpać satysfakcji z życia erotycznego.

W tej sytuacji masturbacja pomaga im zaspokoić potrzeby seksualne, bez oskarżania i wyrzutów wobec drugiej osoby.

Także osobom nie będących w związkach onanizm pomaga zaspokoić swoje potrzeby, które przecież każdy posiada. Zamiast poszukiwać partnera tylko “do łóżka”, mogą samodzielnie zadbać o swoją przyjemność.

Masturbowanie się ułatwia także komunikację z partnerem seksualnym. Pozwala poznać swoje ciało, jego potrzeby oraz ograniczenia. Wiedząc, co lubisz, możesz przekazać to swojemu partnerowi, a nie liczyć na jego domyślność. Nikt nie zna cię tak dobrze, jak Ty sama.

Jest to także bezpieczny seks, ponieważ nie naraża cię na żadne choroby, czy infekcje przenoszone drogą płciową.

Uprawianie seksu z samym sobą posiada również rozmaite korzyści fizjologiczne, czyli sprzyjające twojemu zdrowiu fizycznemu.

Regularne osiąganie orgazmu ułatwia relaksację, wyzwala endorfiny, zwalcza bezsenność, a nawet bóle menstruacyjne. Pozwala poczuć się lepiej fizycznie i psychicznie.

Obniża także poziom stresu, wspomaga układ krwionośny oraz wzmacnia mięśnie dna miednicy oraz zapobiega infekcjom układu moczowego.

Nie można także zapomnieć o takim beneficie płynącym z masturbacji, jakim jest nauka osiągania orgazmu i czerpanie większej przyjemności z seksu z partnerem. Więcej seksu ze sobą przeważnie oznacza więcej seksu z partnerem lub partnerami.

Według badań masturbuje się 45% kobiet i 85% mężczyzn mieszkających ze swoimi partnerami lub partnerkami.

Widzisz więc, że uprawianie miłości z samym sobą ma wiele korzyści, które niekoniecznie są oczywiste na pierwszy rzut oka.

 

Rozdział 0

Masturbacja mężczyzn

Jak już wspomniałam, mężczyznom przeważnie przychodzi z dużą łatwością odkrycie swoich intymnych części ciała i nauka masturbacji. Jest to korzystne dla ich późniejszego życia seksualnego, o ile nie popadną w rutynę i nie ograniczą się do jednego tylko sposobu stymulacji.

Dlaczego właściwie mężczyźni powinni umieć się masturbować?

Głównie po to, aby móc mieć kontrolę nad trzema podstawowymi aspektami męskiej seksualności:

 • osiągnięcie erekcji
 • utrzymanie jej
 • ejakulacja  w wybranym momencie

Przede wszystkim, podczas masturbacji ważne jest, aby poświęcić na nią trochę czasu, nie spieszyć się i nie dążyć do tego, aby mieć “to wszystko jak najszybciej za sobą”.

Wybierz odpowiedni moment, kiedy nic cię nie rozprasza i możesz w spokoju pobyć sam. Zadbaj także o sprzyjające miejsce.

Dobrym pomysłem jest wzięcie wcześniej kąpieli, aby uspokoić myśli i zrelaksować się.

Kiedy zaczynasz masturbację, staraj się myśleć o sobie pozytywnie, nic tak nie psuje przyjemności z chwili “sam na sam”, jak wątpliwości, czy dobrze wyglądasz i skupianie się na niedoskonałościach ciała. To jest chwila dla ciebie, więc bądź dla siebie dobry.

Warto skupić się na dotyku nie tylko genitaliów, ale także całego ciała. Spróbuj robić to co najmniej 5 minut, zanim skupisz się na swoich miejscach intymnych. Mężczyźni czasami miewają problem z takim dotykiem i traktują go, jako mało męski. Nic bardziej mylnego.

Z pewnością nie masturbujesz się po raz pierwszy. Ale nie popadaj w rutynę, spróbuj potraktować swoje ciało tak, jakbyś robił to pierwszy raz. Zamiast powtarzać utarty schemat, postaraj się zrobić coś nowego.

Bardzo istotne jest również użycie lubrykantu, który pomoże imitować doznania, jakie daje wagina. Jeśli chcesz, możesz także użyć wibratora.

Podczas masturbacji skup się na bezpośrednio na doznaniach, jakich dostarcza twoja ręka, nie pozwól, aby nic cię rozpraszało.

Istnieje wiele różnych sposobów na sprawienie sobie przyjemności, każdy z pewnością ma taki, który najbardziej mu odpowiada. Wybierz taki sposób masturbacji, jaki najbardziej ci odpowiada. Pamiętaj jednak, aby starać się nie popadać w rutynę i urozmaicać seks z samym sobą.

Ciało z czasem przyzwyczaja się do jednego sposobu dotykania, dlatego wszelkie nowości mogą dać ci dodatkową porcję przyjemności.

Rozdział 0

Masturbacja kobiet

Jak wspomniałam, masturbacja przez wieki była otoczona tabu. Szczególnie dotyczy to kobiet. Przez lata były one uważane za niezdolne do odczuwania przyjemności płynącej z seksu.

Życie płciowe kobiet miało się ograniczać jedynie do zostawania matkami, a wszelkie skupianie się przez nie na osiąganiu rozkoszy, było traktowane jako wysoce niewłaściwe czy wręcz wyuzdane.

Mimo że czasy diametralnie się zmieniły, wciąż niektóre kobiety podchodzą do kwestii masturbacji bardzo nieufnie. A szkoda, bo odbierają sobie szansę na lepsze życie seksualne i lepsze samopoczucie w ogóle.

Zgodnie z badaniami, od 10 do 15% kobiet nie masturbuje się, ponieważ nie wiedzą, jak to się robi. Jeśli i ty należysz do tej grupy – nie martw się. W kolejnych częściach omówię krok po kroku wszelkie zagadnienia związane z “samomiłością”.

Dla większości kobiet masturbacja rozpoczyna się już w dość wczesnym dzieciństwie. odkrywają ją przypadkiem i na początku nie traktują w ogóle, jako czynności seksualnej.

To zupełnie zrozumiałe, dzieci podchodzą do taki spraw zupełnie inaczej niż dorośli. Traktują to po prostu, jako “coś przyjemnego” i nie ma w tym nic nieprzyzwoitego.

Masturbacja jest więc pierwszym doświadczeniem seksualnym dla większości kobiet. Biologicznie, wszyscy jesteśmy skonstruowani tak, aby osiągać przyjemność zarówno z partnerem, jak i bez niego.

Jednak nie wszystkie kobiety odkrywają masturbację w dzieciństwie. (W przeciwieństwie do mężczyzn, którym przychodzi to znacznie bardziej naturalnie.) Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby nauczyć się jej w dorosłym życiu.

Nie jest to rzeczą trudną, ciało kobiety posiada miejsca, które są bardzo podatne na dotyk erotyczny. Problem nie leży więc w kwestiach anatomicznych, a w podejściu kobiet do tematu sprawiania sobie przyjemności.

Wiele z nich czuje opór przed dotykaniem samych siebie, niektóre próbowały kiedyś, ale zniechęcone brakiem powodzenia zaprzestały na zawsze.

Jeśli to dotyczy także ciebie, to zastanów się – czy wszystkie rzeczy, które robiłaś po raz pierwszy od razu sprawiały ci radość. Do większości nowych bodźców trzeba się przyzwyczaić i bardzo często okazuje się, że są one niezwykle przyjemne.

Jak wspomniałam wcześniej, masturbacja niesie ze sobą wiele korzyści, a na ich czele znajduje się poprawienie życia seksualnego, podniesienie libido  i nauka osiągania orgazmu.

To ważne szczególnie dla kobiet, gdyż mężczyźni przeważnie nie mają z tym problemów.

Przyjrzyjmy się jeszcze raz korzyściom płynącym z masturbacji, które mogą zainteresować szczególnie kobiety:

 • uśmierza ból, również ten związany z menstruacją
 • zmniejsza stres
 • wspiera układ immunologiczny
 • chroni przed endometriozą oraz nietrzymaniem moczu w późniejszych latach
 • ułatwia zasypianie

Skoro więc daje kobietom tak wiele korzyści, to jak się do niej zabrać, jeśli nie robiło się tego nigdy wcześniej?

Przede wszystkim znajdź odpowiednie miejsce i czas, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał. To bardzo ważne, abyś mogła skupić się na sobie, a nie na tym, czy nikt nie wejdzie do pokoju lub nie zadzwoni telefon.

Postaraj wprawić się w erotyczny nastrój. Dla każdego to oczywiście znaczy coś innego. Być może dla ciebie będzie to kuszący strój, w którym czujesz się pociągająca i seksowna, a może relaksująca muzyka i zapalone świece.

Wszystko zależy od ciebie i twoich preferencji.

Jeśli pierwszy raz będziesz poświęcać uwagę swoim genitaliom, najlepiej jeśli użyjesz niewielkiego lusterka, w którym będziesz mogła się im przyjrzeć. To pomoże ci zlokalizować wszystkie istotne miejsca.

Na samym wstępie znajdź łechtaczkę. To mała okrągłą wypustka przykryta skórą położona tam, gdzie mają swój początek wargi sromowe mniejsze. Jeśli jesteś zupełnie początkująca, to to właśnie miejsce powinno cię głównie zainteresować, ponieważ jego stymulacja daje największą przyjemność i nie jest skomplikowana.

Zanim jednak przejdziesz do dotykania miejsc intymnych, zadbaj o resztę ciała: wykonaj masaż, skup się na piersiach, ramionach, udach, dotykaj ust.

Możesz przeczytać erotyczne opowiadanie lub obejrzeć film. Wiele kobiet fantazjuje o swoich kochankach lub nawet obcych osobach, z którymi chciałyby uprawiać seks.

Usiądź lub połóż się w wygodnej pozycji z nogami rozszerzonymi i rozluźnionymi i kiedy poczujesz się gotowa, rozpocznij dotykanie swoich miejsc intymnych.

Nie musisz od razu skupiać się na łechtaczce, wykonuj okrężne ruchy wokół niej, skupiaj się także na wargach sromowych i wejściu do pochwy. Wszystkie te części ciała są bardzo wrażliwe i  podatne na stymulację.

Sprawdź, co daje ci największą przyjemność i skup się na tych miejscach.

Pamiętaj również, aby zadbać o lubrykację. Możesz kupić w aptece lub drogerii specjalny żel, ostatecznie poliż swoje palce.

Kiedy wejdziesz już w odpowiedni rytm, postaraj się coraz bardziej skupiać na samej tylko łechtaczce, po jakimś czasie poczujesz fale przyjemności przepływające przez Twoje ciało.

Na pewno zauważysz, że po osiągnięciu orgazmu łechtaczka robi się bolesna przy dotykaniu. To zupełnie normalne. Jest to niezwykle wrażliwa część ciała, w której znajduje się kilka tysięcy zakończeń nerwowych – stąd jej delikatność.

Każda kobieta ma swój ulubiony sposób masturbacji, ty też na pewno znajdziesz taki, który najbardziej ci odpowiada. Jeśli interesuje cię, jak to robią inne kobiety – dowiesz się już za chwilę.

Badacze postanowili zapytać kobiety i ich ulubiony sposób masturbacji. Oto wyniki:

 • 84% stymulacja łechtaczki i warg sromowych
 • 20% stymulacja pochwy
 • 11% stymulacja piersi
 • 10% zaciskanie ud
 • 5% kurczenie i rozkurczanie mięśni
 • 2% fantazjowanie
 • 11% inne techniki

Najpopularniejszym sposobem jest masturbacja w pozycji “misjonarskiej”, czyli na leżąco z szeroko rozłożonymi nogami. Zapewnia ona nieskrępowany dostęp do miejsc intymnych i umożliwia łatwą stymulację łechtaczki.

Prawie wszystkie kobiety dochodzą do orgazmu poprzez pobudzanie tej części ciała. Najczęściej wykonując okrężne ruchy wokół niej, delikatnie naciskając lub przesuwają ją między palcami. Bezpośrednie dotykanie łechtaczki może być zbyt intensywne, dlatego zacznij od dotykania miejsc wokół niej i stopniowo zbliżaj się coraz bardziej.

Warto również dodać do tego wkładanie palców do pochwy, nie tylko dlatego, że jest to niezwykle przyjemne, ale także po to, by nawilżyć okolice, których dotykasz.

Łechtaczka bardzo szybko robi się sucha i jej dotykanie może powodować dyskomfort. Pochwa natomiast wytwarza swoją własną wilgoć, którą warto przenieść na zewnętrze części intymne, których dotykasz.

Drugim ulubionym sposobem kobiet na sprawianie sobie przyjemności jest przyciskanie genitaliów do różnych powierzchni. Używają do tego własnego łóżka, poduszki, czy nawet zrolowanej skarpetki. Taki sposób daje subtelną przyjemność bez bezpośredniego pobudzania łechtaczki.

Kolejnym sposobem, o jakim opowiadają kobiety jest masturbacja z wibratorem. O zabawkach erotycznych powiem dokładnie za chwilę. Musisz jednak wiedzieć, że zostały one zaprojektowane właśnie po to, aby sprawiać przyjemność. Są więc idealną rzeczą, której można użyć podczas onanizowania się.

Większość kobiet choć raz próbowała seksu z wibratorem, jest on tak popularny, bo jego używanie jest niezwykle proste, nie wymaga wysiłku, a z łatwością doprowadza do orgazmu.

Pozycje i sposoby użycia wibratora są ograniczone jedynie przez twoja wyobraźnię. Najpopularniejszym z nich jest dotykanie wibratorem swoich genitaliów i wykonywanie okrężnych ruchów wokół łechtaczki. Tutaj także należy być ostrożnym ze względu na jej delikatność.

Wibratory służą pobudzaniu różnych partii ciała. Występują w ogromnej ilości wariantów, można wybrać idealny rozmiar, kształt, a nawet kolor i fakturę. Tutaj z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli interesują cię wibratory – w kolejnych częściach znajdziesz przewodnik, który podpowie ci, jaki będzie najlepiej pasował do ciebie.

Czwartym ulubionym sposobem kobiet na masturbację jest robienie tego pod prysznicem. Różni się on oczywiście w zależności od ich upodobań. Niektóre znajdują przyjemność w kierowaniu strumienia wody z prysznica na swoje miejsca intymne, inne używają do pobudzania rąk, jednak spływająca po ciele woda daje im wyjątkowe doznania.

Prysznic jest idealnym miejscem na igraszki z samą sobą, ponieważ jest kompletnie prywatną przestrzenią. Tutaj nie jesteś narażona na żadne niechciane bodźce z zewnątrz i możesz oddać się przyjemności w pełni.

Musisz jednak uważać, by podczas masturbacji nie wprowadzić mydła lub innych środków kosmetycznych do pochwy. Mogą one zaburzyć naturalną florę bakteryjną, jaką posiada każda kobieta.

Rozdział 0

Masturbacja z partnerem

Może wydać ci się to dziwne, ale jest wiele osób, które masturbują się w towarzystwie swojego partnera.

Przede wszystkim w takim rodzaju seksu ważne jest to, że każdy człowiek wie najlepiej, jaki rodzaj pieszczot najbardziej mu odpowiada. jest ekspertem w stymulacji samego siebie.

Dlatego przyglądając się, jak to robi twój partner, dowiesz się, w jaki sposób ty możesz sprawiać mu przyjemność.

Oglądając swojego partnera z pewnością nauczysz się więcej o jego potrzebach, niż oglądając filmy pornograficzne, czy czytając poradniki.

Taki rodzaj masturbacji daje wyjątkowe poczucie bliskości między ludźmi. W końcu onanizowanie się to coś, co jest bardzo prywatną kwestią każdego człowieka. Podzielenie się tym z partnerem tworzy szczególną więź.

Taki rodzaj seksu jest szczególnie interesujący dla mężczyzn, ponieważ z natury są wzrokowcami. Jednak także wielu kobietom sprawia ogromną przyjemność oglądanie partnera podczas zaspokajania się.

Niestety czasami osoby, które doświadczyły wspólnej masturbacji mówią, że miały poczucie, że są zbędne partnerowi i odsunięte na margines. Wszystko zależy od rodzaju relacji między partnerami, ich zaufania do siebie i poczucia bycia potrzebnym i kochanym, nie tylko w kwestiach erotycznych.

Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto wcześniej przeprowadzić z partnerem szczerą rozmowę. Ważne jest, aby podzielić się z nim swoimi oczekiwaniami i obawami.

To bardzo osobiste doświadczenie i jeśli przygotujecie się na nie, będziecie mogli czerpać z niego prawdziwą przyjemność.

Jeśli już zdecydujecie się na taki rodzaj seksu, wybierzcie odpowiedni czas i miejsce. ważne, aby nikt wam nie przeszkadzał i nie rozpraszał.

Podczas masturbacji postarajcie się komunikować sobie swoje potrzeby. Powiedz partnerowi, jak lubisz być dotykana, a następnie pokaż mu w jaki sposób to robisz. Poproś go o to samo.

Na początku to może być trudne i nie przychodzić naturalnie. Jeśli jednak przełamiecie początkowe onieśmielenie, wspólne chwile spędzone w ten sposób na pewno pozostaną niezapomnianym doznaniem.

Wspólne pobudzanie samego siebie pozwala na lepszy seks z partnerem, dowiecie się więcej o swoich potrzebach i otworzycie się na nie.

Jeśli twój partner sceptycznie podchodzi do pomysłu wspólnego onanizowania się, spróbuj przekonać go do tego spokojną rozmową. Wykaż się cierpliwością. Kwestie seksualne to delikatna sprawa.

Rozdział 0

Techniki masturbacji

Jak wspomniałam wcześniej, technik masturbowania się jest niezliczona ilość. To kwestia indywidualna dla każdego człowieka i każdy robi to, co sprawia mu największa przyjemność.

Dopóki nie narusza tym intymności innych osób, wszystko to jest właściwe i naturalne.

Nie ma idealnego przepisu na stymulację, która zadowoli każdego. Nawet nie próbuj takiego znaleźć, bo nie istnieje.

Możemy jedynie przyjrzeć się najpopularniejszym sposobom masturbowania się oraz zebrać przydatne porady, które każdy może zastosować, aby jeszcze bardziej zintensyfikować swoją przyjemność.

Zaczynajmy.

Przede wszystkim warto próbować nowych rzeczy i nie zamykać się w jednym utartym schemacie. Próbuj nowych pozycji, nowego sposobu dotykania. Byc może odnajdziesz to, co sprawia ci największa rozkosz, a nie zdawałeś sobie z tego sprawy.

Możesz także spróbować masturbowania się w różnych miejscach, niekoniecznie musi być to twoje własne łóżko.

Wszystko co robisz dla osiągnięcia swojej przyjemności jest dobre. Pamiętaj, że zasługujesz na przyjemność i nie ma w tym absolutnie nic złego.

Oczywiście przede wszystkim zadbaj o swoje bezpieczeństwo i nie narażaj się na sytuację, które mogą zaszkodzić twojemu zdrowiu.

Dobrym pomysłem jest masturbowanie się w taki sposób, który można odtworzyć z partnerem. To pozwoli czerpać większą przyjemność z seksu w dwie osoby.

Jest wiele różnych metod, które śmiało można stosować zarówno podczas “samomiłości”, jak i w seksie z partnerem. Powiem o nich za chwilkę.

Istotne jest także to, aby dać sobie wystarczającą ilość czasu i nie spieszyć się. Dotykanie się w pośpiechu może bardzo utrudnić lub wręcz uniemożliwić osiągnięcie pełnej przyjemności.

Przyjrzyjmy się teraz sposobom, w jaki masturbują się kobiety.

Jak już nie raz wspomniałam, najwrażliwszą częścią ciała kobiety jest łechtaczka. Dlatego większość technik opiera się na stymulacji właśnie tej małego i niepozornego organu.

Możesz rozpocząć stymulację za pomocą wnętrza dłoni, na początku nie używając w ogóle palców. Poruszaj dłonią w górę i w dół, pamiętając o użyciu lubrykantu. Następnie możesz dodać ruchy palcami, jednak wciąż nie skupiaj się bezpośrednio na łechtaczce. Dopiero, kiedy osiągniesz silne podniecenie, skieruj swoje palce w stronę łechtaczki. To powinno doprowadzić cię do orgazmu.

Innym sposobem jest ujęcie łechtaczki między palec środkowy i wskazujący i poruszanie nimi w górę i w dół, nie dotykając jej bezpośrednio.

Możesz także delikatnie uderzać łechtaczkę opuszkiem palca wskazującego, zmieniając rytm i intensywność nacisku.

Większość kobiet dodaje do tego typu pieszczot także penetrację. Możesz co jakiś czas umieszczać w pochwie jeden lub dwa palce. Szczególnie dobrze nadaje się do tego palec środkowy.

Możesz wkładać palce głęboko, ale dobrym pomysłem jest także pobudzanie wejścia do pochwy za pomocą okrężnych ruchów.

Oprócz dodatkowych bodźców zapewni to także nawilżenie podczas pieszczot.

Istotnym aspektem jest również pozycja, jaką przyjmiesz podczas pieszczenia się. Jest ona właściwie tak samo ważna, jak to co w tej pozycji masz zamiar robić. Pewne ułożenia ciała są w stanie zwiększyć twoje doznania.

Najpopularniejsza pozycję jest oczywiście pozycja misjonarska, czyli na plecach z szeroko rozłożonymi nogami. jest ona bardzo wygodna i zapewnia dostęp do miejsc intymnych, warto jednak ją trochę urozmaicić.

Możesz, na przykład, objąć rękami swoje nogi przyciągając kolana do klatki piersiowej. To trochę zmieni ułożenie genitaliów i sprawi, że ten sam dotyk będziesz odczuwać inaczej.

Kolejną pozycją zwiększającą doznania jest także pozycja na plecach, jednak w jej przypadku nogi są ciasno ze sobą złączone. Jeśli dołączysz do stymulacji palcami łechtaczki, prace mięśniami Kegla, masz niemal gwarantowaną ogromną przyjemność.

Następne ułożenie ciała polega na siedzeniu na swoich piętach, bądź przyciskanie do nich swoich miejsc intymnych. Możesz dołączyć do tego stymulację palcami.

Dobrym pomysłem jest także położenie się na brzuchu i sięganie do swojej łechtaczki rękami położonymi pod spodem ciała. Inną modyfikacją tego ułożenia jest masturbacja bez użycia rąk. Lężąc na brzuchu możesz przyciskać swoje miejsca intymne do poduszki lub innego przedmiotu, który jest stosunkowo miękki i wygodny.

Niektóre kobiety opowiadają również o niezwykłych doznaniach, jakie daje dotyk łechtaczki poprzez jedwabny materiał lub nawet lateksową rękawiczkę. Warto spróbować włączyć takie dodatkowe elementy do zabawy.

Warto także pamiętać o sprzyjających warunkach w wannie, jacuzzi czy pod prysznicem. Dla wielu kobiet są to najlepsze miejsca, by osiągnąć orgazm. Skierowany bezpośrednio na miejsca intymne strumień prysznica może być niezwykle przyjemny. Podobnie jacuzzi lub wodne masaże.

Bądź jednak ostrożna na samym początku, zbyt silny strumień wody może być zbyt intensywny i zamiast przyjemności da ci poczucie dyskomfortu. Najpierw wypróbuj go na mniej wrażliwych częściach ciała.

Rozdział 0

Jak osiągnąć swój pierwszy orgazm masturbując się?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić, najpierw zajrzyj do części poświęconej kobiecemu orgazmowi ogólnie. Tutaj natomiast znajdziesz szczegółowe informacje, jak osiągnąć przyjemność za pomocą pobudzania samej siebie.

Kluczem do sukcesu jest poświęcenie na dotykanie się wystarczającej ilości czasu. Często kobiety zniechęcają się, ponieważ nie wychodzi im za pierwszym czy drugim razem.

Bądź cierpliwa.

Jak każda inna umiejętność osiąganie orgazmu również wymaga treningu.

Zanim przejdziesz do pieszczot swoich miejsc intymnych, dotykaj całego swojego ciała. Najlepiej rób to w taki sposób, w jaki robiłby to twój wymarzony kochanek.

Myśl pozytywnie, nie skupiaj się swoich niedoskonałościach. To czas, w którym jesteś najważniejsza i negatywne myśli nie powinny ci w nim przeszkadzać.

Kiedy już przejdziesz do pieszczot miejsc intymnych, to przede wszystkim skup się na swojej łechtaczce. Użyj rąk lub wibratora i dotykaj jej w różne sposoby, aż poczujesz rodzaj dotyku, który najbardziej ci odpowiada.

Tutaj ważny jest rytm, twoje ciało podpowie ci, jaki powinien być. Przeważnie na początku spokojniejszy, a później bardziej intensywny.

Nawet jeśli na początku nie osiągniesz orgazmu, lub jesteś już blisko, ale wciąż nie możesz przekroczyć tej niewidzialnej granicy – nie zniechęcaj się.

Im więcej razy będziesz próbować, tym silniejszy będzie orgazm, jakiego w końcu doświadczysz.

Rozdział 0

Mity związane z masturbacją

Masturbacja jest naturalnym zjawiskiem, które dotyczy znakomitej większości ludzi. Mimo to, przez wieki narosło bardzo dużo mitów z nią związanych. I nie były to mity kojarzące się pozytywnie.

Już sama etymologia słowa masturbacja nie brzmi szczególnie zachęcająco. Pochodzi ono od łacińskich słów manus – ręka i stuprare – defilować samemu. Czyli można by powiedzieć, że masturbacja to “samotne defilowanie z własną ręką”.

Także  w dzisiejszych czasach spotykamy się z negatywnymi konotacjami związanymi z masturbacją.

Seks w pojedynkę jest uznawany za gorszy, uprawiany przez ludzi, którzy nie mogą lub nie umieją znaleźć sobie partnera. Brzydkich, głupszych, mniej atrakcyjnych.

Tabu związane z masturbacją w szczególności dotyczy kobiet. Mężczyznom jeszcze uchodzi przyznanie się do uprawiania “samomiłości”, kobietom już niekoniecznie.

Dziewczynki często są uczone, że masturbacja to coś brudnego, nieprzyzwoitego i wyuzdanego.Niektórzy nawet upatrują w niej powstawania groźnych chorób.

Czy masturbacja może być czymś aż tak złym, skoro jest taka przyjemna?

Postaram się odpowiedzieć na to pytanie przyglądając się różnorodnym mitom, które przez wieki narosły wokół tego tematu.

Masturbacja była oskarżana o bycie przyczyną wielu ludzkich problemów zdrowotnych, takich jak:

 • trądzik
 • utrata wzroku i słuchu
 • palpitacja serca
 • głupota
 • przedwczesna śmierć

i wiele innych.

Pewnie brzmi to dla ciebie śmiesznie, jednak musisz wiedzieć, że takie przekonania były bardzo mocno zakorzenione w społeczeństwie. Wzmacniała je dodatkowo religia katolicka, która, jako jedyny kontakt seksualny dopuszcza ten z sakramentalnym małżonkiem

Onanizm był uznawany za szczególne zagrożenie dla dzieci, dlatego wymyślano różne sposoby, aby je przed nim uchronić. Do najbardziej kuriozalnych należało przywiązywanie im rączek do ram łóżka, ograniczanie podawania płynów, czy lodowate prysznice.

Teraz przyjrzyjmy się głównym zarzutom wobec masturbacji, które są aktualne także w dzisiejszych czasach.

 • problemy ze zdrowiem psychicznym i fizycznym

Jeszcze do dziś pokutuje pogląd, że masturbując się można uszkodzić swoje miejsca intymne, a nadużywanie masturbacji prowadzi do groźnych chorób psychicznych, w tym nawet do samobójstwa.

Oczywiście istnieje coś takiego, jak uzależnienie od masturbacji i jest tak samo szkodliwe, jak każde inne uzależnienie. Powiem o nim za chwilę.

Jednak występuje ono niezwykle rzadko i jest spowodowane zaburzeniami danej osoby, a nie onanizmem samym w sobie.

Zdarza się, że młodzi ludzie uprawiają masturbację nawet kilka razy dziennie, ale przeważnie ich “fascynacja” przechodzi z wiekiem i nie jest w żaden sposób groźna.

 • masturbacja jest dobra dla mężczyzn, ale dla kobiet już nie

Pogląd ten wynika z budowy ciała kobiet i mężczyzn. U mężczyzn widać, kiedy są podnieceni i potrzebują zaspokojenia, u kobiet nie. Skoro kobiety nie dają “namacalnych dowodów” na swoje potrzeby erotyczne, to znaczy, że pewnie ich wcale nie mają.

Dalej obecny jest pogląd, że kobiece genitalia służą głównie wydawaniu na świat potomstwa, a przyjemność seksualna to mały dodatek, który czasem występuje, lecz nie jest szczególnie istotny.

Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że kobiety nie są wcale mniej seksualnymi istotami, niż mężczyźni. Tak samo, jak oni mają ochotę na seks, odczuwają podniecenie i ich ciała reagują na bodźce erotyczne.

Oczywiście, że kobiety i mężczyźni różnią się na wielu płaszczyznach. Ale chęć prowadzenia udanego życia seksualnego jest wspólna dla obu płci.

Tym bardziej, że kobiety często czują się niekomfortowo ze swoimi ciałami, cierpią z powodu kompleksów, czy negatywnych opinii usłyszanych o sobie w młodości.

Masturbacja pomaga poczuć się lepiej we własnym ciele. Zaakceptować jego kształty i rozmiary, lepiej poznać siebie.

 • jeśli to robisz, jesteś samolubny

To kolejny mit, który bardziej dotyczy kobiet, niż mężczyzn. Wywodzi się z poglądu, że głównym zadaniem kobiet jest bycie matką, żoną, opiekunką domowego ogniska. Nie ma tu miejsca na seksualność, a już na pewno nie na dbanie o własny orgazm.

Pielęgnowanie seksualnego wymiaru swojej osobowości kojarzy się z egoizmem, na który nie ma zgody w życiu kobiety, która poświęca się dla rodziny. Obraz matki i seksownej kobiety wyklucza się w świadomości wielu osób.

Jednak badania mówią jasno i wyraźnie – satysfakcjonujące życie seksualne przekłada się na ogólną jakość życia każdego człowieka. Wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne i mentalne.

Uprawianie udanego seksu nie wyklucza funkcjonowania w pozostałych dziedzinach życia, a wręcz przeciwnie – pozwala na bycie lepszą, szczęśliwą osobą we wszystkich wymiarach.

I nie ma to nic wspólnego z egoizmem.

 • masturbacja to seks gorszego sortu

Mimo, że niemal wszyscy się masturbują, to wiele osób lubi twierdzić, że jest to seks przeznaczony dla życiowych nieudaczników bez szans na znalezienie partnera seksualnego.

Według tej opinii, ludzie atrakcyjni i normalni wiodą udane życie seksualne z partnerami, a dla wszelkich dziwaków, brzydali i ludzi nie umiejących znaleźć partnera pozostaje onanizm, jako namiastka prawdziwego seksu.

Nic bardziej mylnego.

Po pierwsze masturbacja jest pełnowartościowym seksem, tyle że uprawianym z samym sobą. Może dawać lepsze doznania niż seks z partnerem.

Może cię zaskoczy, ale tylko 25% kobiet przyznaje się do osiągania orgazmu z partnerem, natomiast 80% nie ma z tym problemu podczas masturbowania się.

Wiele osób masturbuje się będąc w szczęśliwych związkach i wiodąc udane życie seksualne, więc posiadanie chłopaka lub dziewczyny nie ma tu nic do rzeczy. Jak już wspomniałam masturbacja może wręcz polepszyć stosunki seksualne.

To ty jesteś najważniejszą dla siebie osoba i to ty powinieneś traktować się najlepiej jak potrafisz. Seks z samym sobą to najlepszy wyraz dbania o siebie.

 • masturbacja uzależnia

Niektórzy uprawiają codziennie sport i mimo, że nie wyobrażają sobie życia bez codziennego treningu, to nie znaczy, że są uzależnieni i że szkodzą samym sobie.

Możesz masturbować się codziennie, raz na tydzień, albo raz na miesiąc. Częstotliwość nie ma tu znaczenia, chodzi o twoje podejście do sprawy.

Jeśli nie zaniedbujesz swoich obowiązków, a onanizowanie się nie zajmuje wszystkich twoich myśli, to wszystko jest ok i nawet jeśli robisz to często, nie powinieneś czuć się winny.

Oczywiście zdarzają się przypadki uzależnienia od masturbacji, ale są one stosunkowo rzadkie. Można uzależnić się od wszystkiego: zakupów, siłowni czy seksu z partnerem.

Jeśli ktoś uzależnia się od masturbacji, wina nie leży w samym procesie, a w jego podejściu do niej. W takim przypadku powinien zwrócić się o pomoc do specjalisty.

 • masturbacja to utrata dziewictwa

Przyjęło się, że dziewictwo traci się wraz z odbyciem pierwszego stosunku seksualnego, jednak dla niektórych będzie to w momencie bardziej zaawansowanych pieszczot, czy pocałunków.

Ale pojęcie dziewictwa jest bardzo relatywne i każdy ma jego własną definicję.

Tutaj nie chodzi o sam fakt wkładania czegoś do pochwy, przebicia błony dziewiczej czy dotykania swoich genitaliów, a o psychiczny stosunek danej osoby do tego.

Na pewno więc  nie można definitywnie stwierdzić, że w momencie pierwszego orgazmu z samym sobą przestajesz być dziewicą. Jeżeli to jest kwestia, która nie daje ci spokoju, nie powinieneś się zamartwiać.

 • wszyscy będą wiedzieć, że się masturbuję

Jeśli nikomu o tym nie powiesz, to nikt nie ma możliwości dowiedzieć się czy się masturbujesz czy nie. Nie da się tego sprawdzić lub udowodnić.

Nie istnieją żadne testy medyczne lub badania, które mogły wskazać, czy dana osoba się masturbuje.

Więc jeśli spędza ci to sen z powiek, to zupełnie niepotrzebnie.

Jest to bardzo osobista czynność, która nie zostawia żadnych śladów na twoim ciele, które mogłyby być wyraźnym sygnałem, że “ta właśnie osoba masturbuje się”.

Poza tym, weź pod uwagę, że niemal wszyscy to robią i nawet gdyby ktokolwiek dowiedział się, że ty też – nie jest to niczym nadzwyczajnym czy szokującym.

 • jeśli jest się w związku, to masturbacja nie jest właściwa

Jak już wspomniałam, mimo, że masturbacja to seks z samym sobą, wcale nie oznacza, że trzeba uprawiać ją w samotności. Wiele osób robi to ze swoim partnerem, co pogłębia ich więź i ubogaca życie erotyczne

Ponadto, jak wykazały badania, częściej masturbują się kobiety będące w związku, niż singielki. szczególnie te, których seks z partnerem jest udany.

Widzisz więc, że wcale nie jest tak, że onanizm jest tylko dla ludzi samotnych, a ci w związkach muszą o nim zapomnieć.

Każdy potrzebuje czasu tylko dla siebie, jeśli poświęcasz go na masturbowanie się – nie ma w tym nic złego, to twoja osobista sprawa.

Weź też pod uwagę, że masturbacja podnosi libido i ogólnie pozytywnie wpływa na życie seksualne. Nie jest więc czymś, co może zaszkodzić twojemu pożyciu z partnerem.

Wręcz przeciwnie – pomoże ci zostać lepszą kochanką.

 • masturbacja to grzech.

Ten pogląd jest niezwykle rozpowszechniony wśród ludzi większości religii. Skupię się na tradycji judeochrześcijańskiej, jako tej nam najbliższej.

W roku 1975 masturbacja przestała być uznawana przez Kościół Katolicki za grzech śmiertelny. Wyniknęło to z wielu badań psychologów i socjologów, którzy w swoich opiniach wiele razy podkreślali, że masturbacja jest normalną aktywnością seksualną człowieka.

Onanizm nie jest oczywiście aprobowany przez kościół, zdjęto z niego jednak ogromne jarzmo wielkiego grzechu. Tym bardziej, że w Biblii nie ma ani słowa o masturbacji w tym kontekście.

 • kobiece genitalia są brudne i brzydkie

Ta opinia najprawdopodobniej wynika stąd, że męskie organy seksualne są na zewnątrz ciała, a żeńskie ukryte. To miałoby świadczyć o tym, że nie nadają się do oglądania, a już na pewno nie do dotykania.

Jest mnóstwo nieprzyzwoitych żartów na temat kobiecych miejsc intymnych, z których wynika, że one śmierdzą, są brudne i ogólnie nieestetyczne. Co ciekawe, takie żarty często opowiadają osoby będące aktywnie seksualnie – więc niekonsekwencja jest tutaj dość oczywista.

Negatywny obraz kobiecych genitaliów często kreują także rodzice czy wychowawcy. Traktują je, jako wstydliwe miejsce “tam na dole”, którym można interesować się tylko w ramach higieny osobistej.

Dlatego dziewczynki miewają problemy ze swoją seksualnością. Nie wiedzą nic o budowie swoich genitaliów, bo przecież to miejsce, którym nie trzeba się interesować.

Wpływa to także na problemy zdrowotne, bo jeśli coś im dolega wstydzą się iść do ginekologa lub lekceważą problem.

Musisz pamiętać, że genitalia są taką samą częścią ciała, jak każda inna i nie ma powodu, by traktować je gorzej niż inne części naszego ciała. Nie są brudne, brzydkie czy wstydliwe. Wszyscy je posiadają i wszyscy powinni dbać o ich zdrowie i dobrą kondycję.

 • masturbacja z wibratorem spowoduje brak wrażliwości na seks z partnerem.

Zadaniem wibratora nie jest zastąpienie człowieka w seksie. Jego funkcją jest doprowadzenie do orgazmu szybko i w łatwy sposób.

Bardzo często kobiety, które do tej pory nie miały orgazmu, osiągają go przy użyciu wibratora. Przy jego pomocy można nauczyć się osiągać orgazm.

Terapeuci zalecają, by nie używać zabawek erotycznych za każdym razem, ale jeśli korzystasz z nich raz na czas, to nie ma obawy o negatywne skutki.

Nie ma więc obawy, że jeśli używasz wibratora, to nie będziesz w stanie czerpać przyjemności z innego rodzaju seksu. Działa to raczej odwrotnie. Jeśli otworzysz się na różny sposób stymulacji, będzie ci łatwiej czerpać przyjemność zarówno z masturbacji, jak i z tradycyjnej formy seksu.

 • masturbacja to zdrada

Zdarza się (szczególnie kobietom), że przyłapują partnera na masturbowaniu się i z oburzeniem oskarżają go o zdradę. Szczególnie, jeśli podczas onanizowania się, ogląda filmy pornograficzne. Mężczyźni często są zaskoczeni tak emocjonalną reakcja partnerki.

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że tak, jak w kwestii utraty dziewictwa, tak samo każdy ma swoja definicję zdrady. Dla jednych będzie to stosunek seksualny z inna osobą, dla innych flirt, czy pocałunek.

Warto szczerze porozmawiać z partnerem i dowiedzieć się, jakie ma podejście do masturbacji. To uchroni was przed nieumyślnym zrobieniem sobie przykrości.

To, co dla jednej osoby może być zupełnie niewinne i naturalne, dla innej urasta do rangi czegoś poważnego. Wyjaśnienie takich kwestii uchroni was przed nieporozumieniami.

Rozdział 0

Masturbacja, a kwestia wychowania

Jak wcześniej wspomniałam, wiele osób już w dzieciństwie otrzymuje od dorosłych sygnał, że zainteresowanie swoimi miejscami intymnymi jest czymś niewłaściwych i nie należy tego robić, bo te miejsca są wstydliwe.

Zdarza się także, że ktoś został w dzieciństwie przyłapany na masturbacji i ukarany przez rodziców.

Nierzadko również dorośli wyrażają oburzenie, że dzieci w wieku przedszkolnym nawzajem oglądają swoje genitalia. Uznają takie zachowanie za nieprzyzwoite czy wręcz zboczone, zupełnie zapominając, że nie ma ono podłoża seksualnego, a jest powodowane zwyczajną dziecięcą ciekawością.

Oczywiście, że nikt nie chce, aby jego dziecko rozbierało się publicznie. Ale zamiast wyśmiewać, karać czy straszyć, trzeba spokojnie wytłumaczyć małemu człowiekowi, że genitalia to miejsca intymne i nie należy ich pokazywać nikomu obcemu, natomiast same w sobie nie są niczym złym czy wstydliwym.

Takie nieprzemyślane zachowania dorosłych, którzy często sami mają problem z własną intymnością, mogą prowadzić do zaburzeń u dzieci, które jako dorośli ludzie będą miały po prostu problem z seksem.

Zbadano, że aż 50 procent kobiet i mężczyzn czuje się winnych masturbując się. Wynika to właśnie z wyniesionych z dzieciństwa przekonań o tym, że masturbacja to coś złego i grzesznego.

Dlatego, jeśli masz dziecko, bądź niezwykle delikatny w kwestiach związanych z seksualnością. Nigdy go nie ośmieszaj, nie zawstydzaj, spokojnie wytłumacz wszelkie kwestie, które go niepokoją.

Nawet jeśli twoja pociecha jest jeszcze mała i nie zdaje sobie sprawy z seksualnego wymiaru pewnych rzeczy, musisz pamiętać, że to, jak będziesz traktować go teraz i w jaki sposób będziesz podchodzić do spraw intymności, może zaważyć na jego dorosłym życiu.

Rozdział 0

Czy seksomia istnieje?

Może wyda ci się to dziwne, ale istnieją osoby, które są zdolne do uprawiania seksu przez sen. I, co ciekawsze, sa podczas tego seksu aktywnymi kochankami.

Dotyczy to zarówno masturbacji, jak i seksu z partnerem.

Jest to przypadłość podobna do lunatykowania i tak samo w tym przypadku śpiąca osoba po przebudzeniu nie pamięta, co się wydarzyło.

W przypadku samej tylko masturbacji, nie ma większego powodu do zmartwień, jeśli jednak dana osoba odbyła stosunek seksualny i tego nie pamięta – jest to dość niepokojące.

Pozytywnym aspektem zjawiska jest to, że podczas seksu przez sen można odczuwać orgazm tak samo, jak podczas normalnej aktywności seksualnej.

Niektóre preorgazmiczne kobiety przyznają, że udało im się szczytować tylko podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.