Menu

Mężczyźni, a zabawki erotyczne

Podejście mężczyzn do kwestii zabawek erotycznych bywa różne. Niektórzy entuzjastycznie reagują na używanie ich przez swoją partnerkę, chętnie również włączają je do wspólnych igraszek.

Częściej jednak panom towarzyszy lekki niepokój i obawa, czy wibrator nie okaże się lepszy od nich, albo sądzą, że kobieta kupiła go, bo on jej już nie wystarcza.

W kolejnych rozdziałach najczęstszym obawom towarzyszącym mężczyznom. Jeśli także twój partner podchodzi nieufnie do zabawek erotycznych i chciałabyś to zmienić, czytaj dalej lub podsuń do poczytania partnerowi.

Czytaj dalej:

1. Seksualność mężczyzn

2. Seksualność kobiet

3. Masturbacja

4. Dla kogo są zabawki erotyczne?

5. Mężczyźni, a zabawki erotyczne

6. Jak zachęcić partnera/partnerkę do zabawek erotycznych?

 7. Korzyści z używania zabawek erotycznych

8. Mity związane z zabawkami erotycznymi

9. Rodzaje zabawek erotycznych

10. Wibratory – co warto wiedzieć

11. Rodzaje wibratorów

12. Jaki wibrator wybrać?

13. Dildo

14. Zabawki analne

15. Zabawki dla mężczyzn

16. Zabawki dla koneserów

 

 

Rozdział 3

obawa 1: Nie jestem dla niej wystarczająco dobry w łóżku.

Zabawki nie są w stanie zastąpić żywej osoby. Seks to nie tylko stymulacja stref erogennych czy wkładanie czegoś do pochwy. To intymność, pasja, emocje. Zabawki nie całują, nie szepczą podniecająco do ucha, nie wydzielają feromonów. Zostały stworzone nie po to, by zastąpić penisa, a po to by ułatwić wam obojgu osiąganie bardziej intensywnej przyjemności.

Rozdział 0

obawa 2: Czy ona dalej będzie mnie chciała po tym, jak zaczniemy używać zabawek?

Jak powiedziałam wcześniej, zabawki nie są po to, by zastąpić kochanka, a po to by pogłębić doznania seksualne z partnerem i bez niego. Więc odpowiedź brzmi: tak, będzie cię chciała. Może nawet jeszcze bardziej niż wcześniej, ponieważ dzięki zabawkom wasz seks może stać się po prostu lepszy. Na pewno także doceni to, że zgadzasz się na takie urozmaicenia.

Rozdział 0

Obawa 3: Czuję się dziwnie przynosząc do łóżka zabawki. Czy to jest normalne?

To zupełnie normalne. Wszelkie nowości przeważnie wywołują w nas nieufność. Tym bardziej jeśli chodzi o tak intymną sferę.

Uczucie wibrowania na początku może być dziwne czy wręcz rozśmieszające, jeśli jednak przełamiecie pierwsze lody, nie pożałujecie tej decyzji. Pary korzystające z zabawek erotycznych podkreślają ich pozytywny wpływ na życie seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.