Menu

Seksualność mężczyzn

Większości mężczyzn odkrycie swoich genitaliów przychodzi bez większego trudu. Już w dzieciństwie zaczynają się interesować tym, co mają “między nogami”. Wtedy także wielu chłopców rozpoczyna swoją przygodę z masturbacją. Często młodym mężczyznom wydaje się, że skoro opanowali sztukę masturbacji, to są już doskonałymi kandydatami na kochanków.

Niestety nie zawsze idzie to ze sobą w parze. Młodzi mężczyźni, masturbując się, zbyt często starają się jak najszybciej osiągnąć orgazm. To rzutuje na ich późniejsze kontakty seksualne z kobietami, które do osiągnięcia podniecenia i spełnienia seksualnego potrzebują znacznie więcej czasu.

Więc, jak widzisz, umiejętność zaspokojenia się za pomocą masturbacji jeszcze nie czyni z mężczyzny doskonałego kochanka. Do tego potrzeba czegoś więcej.

Przyjrzyjmy się teraz strefom erogennym mężczyzn. Jak wspomniałam wcześniej, u każdego człowieka są one nieco inne. To, co dla jednej osoby będzie zmysłowym dotykiem, dla innej może być irytujące. Dlatego nie podchodź do tego zbyt restrykcyjnie, jest to na razie ogólny zarys męskiej anatomii.

Czytaj dalej:

1. Seksualność mężczyzn

2. Seksualność kobiet

3. Masturbacja

4. Dla kogo są zabawki erotyczne?

5. Mężczyźni, a zabawki erotyczne

6. Jak zachęcić partnera/partnerkę do zabawek erotycznych?

 7. Korzyści z używania zabawek erotycznych

8. Mity związane z zabawkami erotycznymi

9. Rodzaje zabawek erotycznych

10. Wibratory – co warto wiedzieć

11. Rodzaje wibratorów

12. Jaki wibrator wybrać?

13. Dildo

14. Zabawki analne

15. Zabawki dla mężczyzn

16. Zabawki dla koneserów

 

 

Rozdział 2

Budowa ciała mężczyzny i strefy erogenne

  • jądra i moszna

Moszna to skórno – mięśniowy worek, w którym znajdują się jądra. Jest umieszczona między prąciem, a odbytem. Zadaniem moszny jest utrzymywanie jąder w stałej temperaturze – nieco niższej niż temperatura wewnątrz ciała. Tkanka, z jakiej jest zbudowana ta część ciała, pozwala na jej kurczenie i rozkurczanie się w odpowiedzi na zmieniającą się temperaturę otoczenia.

Moszna jest odpowiednikiem zewnętrznych warg sromowych u kobiet.

Jądra znajdujące się w mosznie produkują plemniki oraz męskie hormony płciowe (m. in. testosteron.) To normalne, że mają różną wielkość. Są niezwykle wrażliwe na ucisk, dlatego pamiętaj, by obchodzić się z nimi wyjątkowo delikatnie.

Sposób pobudzania jąder zależy od preferencji mężczyzny. Jedni nie lubią go wcale, dla innych bardzo przyjemne jest głaskanie, lizanie czy delikatne tarmoszenie.

  • penis

Główna część penisa jest nazywana trzonem,  a jego końcówka główką. To właśnie główka jest najwrażliwszą częścią prącia, gdyż znajduje się tam duża ilość zakończeń nerwowych. W przypadku obrzezanego penisa, jego główka jest zawsze widoczna, natomiast główka członka nieobrzezanego jest przykryta fałdem skóry – napletkiem i widać ją głównie podczas erekcji.

Bardzo wrażliwą częścią penisa jest również wędzidełko (frenulum). Jest to cieniutki fałd skóry, który łączy napletek z żołędzią.

Kiedy mężczyzna jest podniecony, ciała jamiste w jego penisie napełniają się krwią, co umożliwia erekcję. Penis we wzwodzie jest wyjątkowo wrażliwy na stymulację. Szczególnie w okolicach główki.

Prącie ma swój początek w okolicach miednicy. Być może nie wiesz, że to miejsce jest również podatne na pobudzanie. Można to robić przez krocze (o którym powiem za chwilę) lub poprzez stymulację analną.

Średnia długość penisa we wzwodzie  to 14 cm, ale waha się ona u różnych mężczyzn. Gdy prącie znajduje się w spoczynku, jego wielkość także jest u każdego inna. Często takie, które wydaje się być małe, osiąga duży rozmiar podczas erekcji.

Nie sugeruj się rozmiarami penisów panów, którzy występują w filmach dla dorosłych. Takie porównania mogą jedynie spowodować irytację. Wielkość członka naprawdę nie jest kluczową kwestią.

A jeśli jesteś mężczyzną, który cierpi z powodu kompleksów na tym tle – postaraj się udoskonalić inne aspekty życia seksualnego. To na pewno przyniesie większą korzyść niż porównywanie się z innymi i popadanie we frustrację.

Weź również pod uwagę, że członek sporych rozmiarów może powodować dyskomfort podczas stosunku. W tym wypadku “większe” wcale nie musi oznaczać “lepsze”.

  • krocze

Krocze, zwane również perineum to przestrzeń znajdująca się między nasadą penisa, a odbytem. Uciskanie tej części ciała powoduje pobudzanie korzenia penisa, który znajduje się wewnątrz ciała. To dość “zapomniane” miejsce, więc dobrze jeśli będziesz pamiętać, że ono również jest strefą erogenną.

  • odbyt i prostata

Niektórzy mężczyźni preferują stymulację analną. To samo zresztą dotyczy kobiet. Poprzez odbyt można pobudzać u mężczyzn prostatę oraz wspomniany wcześniej korzeń penisa.

Prostatę – niewielki gruczoł, wrażliwy na nacisk – czasami nawet nazywa się męskim punktem G.

Niektórzy uważają, że stymulacja analna jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn homoseksualnych. Nie dawaj temu wiary. To miejsce jest bardzo wrażliwe i potrafi dać mężczyźnie prawdziwą rozkosz.

Rzecz jasna, nie każdemu takie pobudzanie odpowiada. Tak, jak wspomniałam wcześniej, kwestia punktów erogennych jest bardzo indywidualna.

O prostacie przeczytasz więcej tutaj.

Rozdział 0

Męski orgazm

Orgazm jest stanem, który ogarnia cały organizm człowieka. Chcesz dowiedzieć się co dzieje się z męskim ciałem w tym wyjątkowym momencie?

Postaram się pokrótce to opisać.

Podczas szczytowania jądra przesuwają się blisko ciała. Sperma, która się w  nich znajduje zostaje przetransportowana do nasieniowodów, następnie do cewki moczowej i na zewnątrz ciała.

Kluczową rolę odgrywa tu neuroprzekaźnik zwany serotoniną, o której z pewnością słyszałeś, jako o hormonie szczęścia. Jak widzisz, nazwa ta została mu nadana nie bez przyczyny.

Kiedy mężczyzna zbliża się do wytrysku, może kontrolować to, kiedy on nastąpi. Jeśli się masturbuje, może zredukować stymulację i zacząć wolniej oddychać, aby opóźnić szczytowanie.

Tak samo, jak w przypadku kobiet, męski orgazm może różnić się swoją intensywnością i czasem trwania. Zależy od od kilku czynników, o których powiem ci wkrótce.

Po ejakulacji większość mężczyzn potrzebuje czasu na regenerację, aby znowu osiągnąć erekcję. Przeważnie czas potrzebny na odpoczynek zależy od wieku. U nastolatka to tylko kilka minut, u starszego mężczyzny jest to dłuższa chwila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.