Definitywny poradnik od A do Z o wibratorze (5 685 słów)

Być może masz wiele pytań o tę zabawkę jakie cię nurtują i...

...i w dzisiejszym tekście opisałam wszystko co możesz chcieć wiedzieć o wibratorach. 

Zapraszam do lektury!

More...

Czym jest wibrator?

Kiedy większość ludzi, nieużywających tej zabawki, słyszy słowo wibrator, pierwszą rzeczą, którą sobie wyobrażają, jest kawałek plastiku, który głośno brzęczy i wibruje. Wibratory mają jednak obecnie szeroki wachlarz kształtów, rozmiarów i funkcji.

Możesz mieć rozmiar mini, albo maxi. Są wibratory w przypominające penisa, ale występują też w wielu innych fantazyjnych kształtach. Są też specjalne wibratory przeznaczone do zabawy analnej lub stworzone do zabaw w parach.

Jeśli lubisz zabawy w wannie, czy pod prysznicem wybierz wibrator wodoodporny. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki wibrator kupić, skorzystaj z poniższych porad.

Wszystkie wibratory mają co najmniej jedną wspólną cechę - wibracje. Te drgania są idealne do stymulowania seksualnego. Wiele kobiet doświadcza pierwszego orgazmu dzięki wibratorowi, a nie partnerowi seksualnemu, bo ta zabawka pozwala odkryć to, co najbardziej lubią. Niektóre wibracje są tak potężne, że mogą powodować orgazm wielokrotny.

Mężczyźni korzystający z wibratorów mają skłonność do dłuższego i bardziej intensywnego orgazmu, niezależnie od tego, czy pieszczą prostatę, czy używają wibracji na penisie, bądź jądrach.

Wibratory są szczególnie korzystne dla kobiet mających trudności z osiągnięciem orgazmu. Wiele wibratorów zaprojektowanych zostało specjalnie do pieszczenia i uciskania najbardziej wrażliwych stref erogennych - a mianowicie łechtaczki i punktu G.

Intensywna moc wibrującej sprawia, że kobieta łatwiej pokonuje granicę maksymalnej przyjemności i szybciej osiąga orgazm

Wiele par korzysta z wibratorów podczas gry wstępnej, aby szybciej się podniecić i rozgrzać. Niektóre wibratory są przeznaczone do stosowania podczas seksu dla dawania sobie wzajemnej przyjemności. Wibratory są stworzone nie tylko do masturbacji. Wiele par korzysta z nich do masażu całego ciała.

Szybka nawigacja

Pierwszy wibrator

Jeśli jesteś początkująca i nie wiesz, od czego zacząć, warto pomyśleć o tym, aby robić to stopniowo

Zacznij od stymulacji łechtaczki za pomocą czubka wibratora. Czemu? Około 70% kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki do tego by osiągnąć orgazm. W związku z tym wibratory, które stymulują łechtaczkę są doskonałe na pierwszy zakup.

Możesz wybrać mniejsze kształty, takie jak kule, czy mini wibratory w kształcie szminki, które można nosić zawsze ze sobą. Są o wiele tańsze niż większe wibratory, są wspaniałe na grę wstępną, a gdy zechcesz czegoś więcej, możesz kupić inny wibrator. Oczywiście możesz kupić duży wibrator i stopniowo testować jego różne zastosowania.

Tworzywa, kształty i rodzaje wibratorów

Wibratory z silikon medycznego

To najbezpieczniejszy i bardzo trwały materiał. Wibratory z niego stworzone będą niezwykle bezpieczne dla zdrowia, a zarazem ich czyszczenie będzie niezwykle łatwe. Dodatkowo posłużą wiele lat.

Sylikon jest hipoalergiczny, co czyni go bezpiecznym dla osób o wrażliwej skórze lub ciężkich alergiach. Taki wibrator nie przyciąga brudów, kurzu ani włosów, jak inne materiały. Silikon jest wyjątkowo wytrzymały i naturalnie zachowuje swój kształt. Ogólnie mówiąc, silikon jest bardzo gładki i elegancki.

Wibratory silikonowe mogą być elastyczne lub mocne. To zależy od sposobu zaprojektowania zabawki i ogólnej grubości silikonu. Trwałość silikonu sprawia, że świetnie nadaje się do przenoszenia wibracji.

Z drugiej strony silikonowe wibratory kosztują więcej niż przeciętnie. Mogą także ulec uszkodzeniu, jeśli stykają się z silikonowymi nawilżaczami. Silikon ma dużo więcej zalet niż wad. Ogólnie. Jest doskonałym materiałem na wibratory i zabawki – warto go wybrać, zwłaszcza jeśli chcesz otrzymać najlepszą jakość.

Wibratory z plastiku

Wibratory plastikowe są bardzo popularne ze względu na ich niską cenę, żywe kolory i bardzo gładką powierzchnię. Plastik to solidny materiał, który łatwo przenosi wibracje, co prowadzi do silniejszej stymulacji.

Plus, wibratory z tworzywa sztucznego są również bardzo łatwe do czyszczenia i konserwacji.

Z drugiej strony, większość cechuje stosunkowo słaby silnik, który może szybko się zużywać, szczególnie przy częstym używaniu.

Wibratory lateksowe i gumowe

Te materiały mają podobne właściwości, a ich cechy są bardzo zbliżone. Są wytrzymałe, tanie i oferują więcej specjalnych funkcji niż te plastikowe. Wibratory na bazie gumy są wystarczająco sztywne, aby zapewnić łatwą penetrację, ale mają także niewielką elastyczność, w celu zwiększenia komfortu zabawy. Zazwyczaj są łatwe do czyszczenia.

Z drugiej strony, zabawki z gumy i lateksu są zazwyczaj bardzo grube, co osłabia wibracje. Warto stosować dodatkowe nawilżenie, należy jednak sprawdzić jakie żele intymne nie są do nich odpowiednie, ze względu na możliwość dojścia do reakcji chemicznych.

Wibratory na bazie gumy mają tendencję do raczej ograniczonej gamy barw, można je spotkać zazwyczaj w kolorach czarnych lub białych.

Wibratory „galaretki”

Jeszcze kilka lat temu wibratory galaretki były bardzo popularne, ale dziś są bardzo rzadkie. Wibratory galaretki mają konsystencję podobną do jajek na twardo, co powoduje gładki i elastyczny materiał, który doskonale nadaje się do przenoszenia wibracji. Przez wiele lat galaretka zapewniała doskonałą równowagę między użytecznością, a kosztami, dzięki czemu była materiałem często wybieranym.

Odkryto, że ftalany, które zawierają wibratory galaretki są szkodliwe dla zdrowia i z tego względu wielu producentów zabawek seksualnych przestało produkować takie wibratory. Obecnie istnieją wibratory galaretki wolne od ftalanów, mają jednak gorszą wytrzymałość, a ponadto bardzo łatwo się brudzą. Może przyczepić się do nich brud, kurz i inne zanieczyszczenia, które ciężko usunąć.

Wibratory realistyczne z cyberskóry

Są stworzone w taki sposób, aby imitować wygląd prawdziwego penisa. Ich częstą cechą jest również tekstura przypominająca w dotyku ludzką skórę. Są jak najbardziej naturalne i mają realistyczny wygląd.

Realistyczne wibratory cechują się najbardziej pożądanym wyglądem zewnętrznym Realizm jest jednak w cenie, tego typu wibratory są kosztowne. Zazwyczaj stworzone są z cyberskóry.

Minusem realistycznych wibratorów jest to, że wymagają one szczególnej ostrożności i mogą zostać uszkodzone podczas użytkowania w trudnych warunkach. Realistyczne wibratory pod względem czyszczenia są podobne do wibratorów galaretowych, przyciągają kurz, brud i inne drobne cząsteczki. Ten problem można rozwiązać, przechowując je w bezpiecznym miejscu i myjąc wodą z mydłem lub najlepiej płyn do mycia wibratorów.

Wibratory metalowe

Dzięki ultra-gładkiej powierzchni i stylowym wyglądzie, wibratory metalowe nie tylko prezentują się niesamowicie dobrze, ale są też niezwykle wytrzymałe. Bardzo dobrze przenoszą wibracje, które są silne i odczuwalne w równym stopniu na całej jego powierzchni. Wytrzymałość metalu nadaje się doskonale do przenoszenia wibracji. Wibratory metalowe mają wiele wspólnych funkcji cech z zabawkami silikonowymi i szklanymi. Są hipoalergiczne i nieporowate, co czyni je bezpiecznymi w użyciu i łatwymi do czyszczenia. Bardzo szybko się ogrzewają i utrzymują ciepło, dzięki czemu są doskonałym wyborem do zabaw. Wadą metalowych wibratorów jest to, że mają bardzo prosty wygląd i nie posiadają specjalnych funkcji, które zazwyczaj znajdziesz w innych zabawkach. Są drogie, jednak świetnie sprawdzą się przy penetracji analnej, lub pochwy. Jeśli jesteś niedoświadczony i chcesz mieć trwały, dobrej jakości wibrator, to będzie on idealnym wyborem.

Rodzaje wibratorów

Istnieje wiele przedmiotów, które wibrują, ale tylko wibratory są zaprojektowane w taki sposób, by doprowadzać do maksymalnej przyjemności seksualnej. Są różne kształty i rozmiary, ale celem użycia każdego z nich jest doprowadzenie kobiety, bądź mężczyzny do orgazmu. Rodzaje wibratorów obejmują:

Wibratory łechtaczkowe

Skupiają się tylko na łechtaczce. Większość z nich jest zbudowana tak by używać ich tylko na zewnątrz, ale niektóre mogą być też używane wewnętrznie. Mogą być stworzone z delikatniejszych materiałów, niż wibratory dopochwowe, ponieważ łechtaczka jest o wiele delikatniejsza i ma więcej zakończeń nerwowych.

Bardzo wiele kobiet uwielbia stymulację łechtaczki i głównie w ten sposób osiągają orgazm. Jeśli masz trudności z orgazmem pochwowym, wibrator łechtaczkowy może być rozwiązaniem Twoich problemów.

Wibratory te są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Choć prawie każdy wibrator może być używany do stymulacji łechtaczki, jest kilka różnych typów, które skupiają się tylko na niej. Są świetne dla kobiet, które nie potrzebują penetracji lub dla tych, które chcą doświadczyć dodatkowej zabawy podczas uprawiania seksu.

Wibratory stymulujące punkt G

Zazwyczaj mają zakrzywione końcówki i są nieco trudniejsze w obsłudze niż tradycyjne wibratory. Trzeba się nauczyć z nich korzystać, dlatego poleca się je osobom, które mają już doświadczenie z wibratorami. Są jednak popularne, ponieważ dzięki nim znalezienie punktu G i jego pieszczenie jest o wiele łatwiejsze.

Wibratory analne

są stworzone z materiałów, które podczas zabaw analnych nie podrażnią błony śluzowej odbytu. Dlatego nie zaleca się używania w tym celu wibratorów przeznaczonych do penetracji pochwy. Umożliwiają doskonałą zabawę zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, czy też par.

Co rozważyć przy zakupie wibratora?

Niezależnie od tego, czy kupujesz pierwszy wibrator, czy jesteś już doświadczoną użytkowniczką, jest kilka ważnych kwestii, które warto rozważyć:

- Rozmiar. Czy rozmiar ma znaczenie? TAK! Jeśli wibrator jest zbyt duży może sprawiać ból i dyskomfort, za mały może nie spełnić Twoich oczekiwań i nie wypełniać Cie tak, jakbyś chciała.

- Moc. Ile stopni prędkości lub wzorów impulsów byś chciała? Lubisz stały impuls, czy wolisz próbować ich różne rodzaje? Im szerszy wachlarz funkcji, tym więcej możliwości na odkrywanie nowych doznań i znalezienie idealnych, indywidualnych ustawień wibratora.

- Baterie. Większość luksusowych wibratorów posiada ładowarki, więc nie musisz się martwić o wyczerpane baterie.

Wygoda to klucz, jednak wibratory do ładowania przez kabel są droższe od wibratorów zasilanych bateryjnie, ale w dłuższej perspektywie czasu jest to tańsze, ponieważ nie trzeba dokupować baterii.

- Materiał. Wiele zabawek erotycznych, w tym wibratorów, wykonanych jest z substancji chemicznych, których nie chcesz mieć w swoim ciele, takich jak ftalany. Są to chemikalia, których szkodliwość dla zdrowia i możliwość reakcji alergicznych zostały udowodnione. Luksusowe wibratory są wykonane bez ftalanów i są bezpieczne dla ciała.

Jak znaleźć najlepszy wibrator?

Wybranie wibratora zależy od tego, czego pragniesz i w jaki sposób chcesz się bawić. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z wibratora i jesteś zupełnie nowa, a chcesz odkryć nieznane, wspaniałe wrażenia, możesz zacząć prostego, małego wibratora. Bardzo pomocna będzie świadomość własnego ciała oraz znajomość swoich upodobań.

Jeśli łatwo osiągasz orgazm poprzez stymulację łechtaczki, a zarazem lubisz łączyć to z penetracją, najlepszym wyborem będzie wibrator z króliczkiem. Możesz jednocześnie czuć błogie, wibrujące wypełnienie, a zarazem ulegać przyjemnym wibracjom, które zapewniają delikatne uszy króliczka zamontowane w takim miejscu, aby pieszczoty obu najbardziej erogennych miejsc w Twoim ciała były łatwe i przyjemne.

Jeśli jesteś gotowa na nowe przygody i próbowałaś już tych bardziej tradycyjnych wibracji możesz wybrać wibrator analny. To jeszcze wyższy poziom intymności. Nie każdy lubi takie pieszczoty, lecz jeśli jesteś odważna i chcesz próbować nowych doznań, nie musisz się długo zastanawiać. Analne wibratory zazwyczaj mają kształt korków, a albo perełek. Jest kilka standardowych wibratorów, które można także używać do zabaw analnych. Taka zabawka będzie idealnym wyborem, jeśli uwielbiasz podwójną penetrację i chcesz wprowadzić wibrator analny do zbliżeń ze swoim partnerem. Dzięki niemu partner może jednocześnie pieścić Cie oralnie i analnie, albo też wypełniać Twoje obie dziurki rozkoszy.

Podstawy zakupowe wibratora

Oto kilka innych rzeczy, które musisz wiedzieć o wibratorach przed zakupem w sklepie stacjonarnym, bądź naciśnięciem przycisku „dodaj do koszyka”. Wibratora, z którego nie jesteś zadowolona nie oddasz do sklepu, dlatego wybieraj mądrze i dokładnie przemyśl zakup. Dzięki temu zabawka sprawi Ci wiele rozkoszy i będzie służyła przez długi czas.

Zaplanuj budżet

W sklepach dostępne są wibratory z każdej półki cenowej. Warto określić kwotę, którą jesteś w stanie wydać na nowy wibrator. Dzięki temu znacznie zawęzisz obszar poszukiwań . Cena wibratora zależy w dużym stopniu od dwóch czynników - rodzaju i materiału, z jakiego wykonano. Oczywiście zapłacisz więcej za wyrafinowany wibrator z mnóstwem specjalnych funkcji niż podstawową zabawką. Więcej kosztują również wibratory o oryginalnym, wyjątkowym wyglądzie. Warto w to inwestować, jeśli już wiesz co lubisz, a pragniesz mieć zabawkę, która będzie zachwycać nie tylko funkcjami, ale też estetycznym wykonaniem. Jeśli jednak jeszcze nie wiesz czego chcesz i być może wypróbujesz kilka wibratorów, aby odnaleźć ten idealny kształt, rozmiar i rodzaj wibracji, to na razie zrezygnuj z tego kryterium. Oczywiście, nie wybieraj wibratora, który Ci się nie podoba, ale nie stawiaj wyglądu na pierwszym miejscu.

Określ rozmiar Twojego wibratora

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest kupowanie za dużego wibratora. Ogromne i grube zabawki wzbudzają ciekawość i zachęcają do wypróbowania. Jednak rozmiar nie jest jedyną kwestią, która wpływa na przyjemność podczas łóżkowych zabaw, a zbyt duży wibrator może sprawiać ból. Jeśli nie masz dużo doświadczenia z wibratorami, nie wiesz jaki rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni, powinnaś na początek poszukać rozmiaru zbliżonego do naturalnej wielkości penisa. Taka zabawka na pewno sprawi Ci przyjemność, a jeśli poczujesz, że chcesz czegoś więcej, możesz zawsze kupić coś większego później.

Materiał

Po określeniu budżetu i wielkości zajmij się wyborem materiału, zapoznaj się dokładnie z opisami zamieszczonymi powyżej i zadecyduj, jaki będzie Ci najbardziej odpowiadał. Jeśli to Twój pierwszy wibrator i jeszcze nie wiesz, na co się zdecydować, nie wiesz, czy nie masz uczuleń na jakieś materiały, a chcesz mieć pewność, że dana zabawka będzie idealna, to zdecyduj się na silikon medyczny. Jest antyalergiczny i bardzo bezpieczny.

Sprawdź typ baterii

Możesz ocenić siłę wibratora w zależności od zamieszczonego w nim akumulatora. Wibracje z akumulatorami AA są prawie zawsze silniejsze niż wibrator, który korzysta z baterii zegarkowych. Są od tego wyjątki, więc zwróć również uwagę na opinie klientów dotyczące mocy i siły. Pamiętaj, że każdy rodzaj ma różne rodzaje mocy drgań. Większość osób woli jednak wibratory zasilane bateriami AA, ponieważ można je kupić w prawie każdym sklepie, są łatwo dostępne i łatwo się jej wymienia.

Wybierz kształt

Zdecyduj się na kształt, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom i fantazjom. Jeśli lubisz prawdziwe doznania, możesz wybrać wibrator realistyczny, z wyprofilowaną główką i żyłkami. Sprawdź również twardość i elastyczność takiej zabawki. Jest ona zależna od materiałów, warto podpytać sprzedawcę, czy poczytać opinie na temat tej właściwości, ponieważ ma ona ogromny wpływ na doznania. Niektóre kobiety wolą giętkie i elastyczne wibratory, inne sztywne i twarde. Możesz również wybrać wibrator specjalnie zaprojektowany po to, aby pieścić punkt G. Takie zabawki zawierają zazwyczaj odchylenie i mają pogrubioną końcówkę. Jest wiele kształtów, więc kobiety często na początku decydują się na standardowy wibrator realistyczny, a później wypróbowują inne, fantazyjne kształty.

Wibrator króliczek - jak kupić

Jak kupić najlepszy wibrator króliczek?

Spośród wszystkich rodzajów wibratorów, najbardziej popularnym stał się króliczek. Przede wszystkim ze względu na to, że umożliwia jednoczesne pieszczoty pochwy i łechtaczki. Osiągnął sławę dzięki serialowi uwielbianemu przez większość kobiet, o tytule „Seks w wielkim mieście”. Oryginalny wibrator zainspirował producentów do tworzenia podobnych zabawek, w związku z czym na rynku odnaleźć można wiele kopii i odmian, które mają różne właściwości i zastosowania. Pierwszy taki wibrator powstał 25 lat temu. Obecnie, każdego roku tworzonych jest ponad 5 milionów tych zabawek, a zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie.

Współcześnie w wibratorach pobudzających obie najczulsze strefy erogenne występujące u kobiet, zamiast króliczka pojawiają się często inne zwierzęta, na przykład delfiny, małpki, ptaki. Zaleca się aby tego typu wibratory wybierały kobiety, które miały już styczność z zabawkami erotycznymi, wiedzą czego chcą i są pewne tego, że podwójna stymulacja jest właśnie dla nich.

Jak wybrać króliczka dopasowanego do Twoich potrzeb?

1. Tradycyjny

Jeśli chcesz coś tradycyjnego, bez zbędnych dodatków, kup najprostszy model złożony z króliczka zamocowanego u dołu wibratora. Bez zbędnych światełek, dźwięków, czy chropowatej powierzchni. Warto, aby miał on podwójny panel sterujący, jeden przeznaczony dla samego wibratora, a drugi dla króliczka. Dzięki temu będziesz mogła wybrać, czy masz ochotę na podwójną zabawę, czy wolisz może stymulację jednego punktu. Poza tym taka regulacja mocy pozwoli na ustawienie innej mocy wibracji dla króliczka i innej dla wibratora.

2. Akumulator

Kto potrzebuje baterii, gdy można naładować wibrator jak telefon? Wiele współczesnych modeli wibratorów posiada ładowarkę i mocną baterię. Dzięki temu, gdy bateria rozładuje się podczas zabawy, wystarczy podłączyć go do prądu i chwilę poczekać. Nie musisz biec do sklepu po baterie. Kolejnym plusem jest to, iż ładowarki te posiadają końcówkę USB, a więc do ich naładowania może przydać się powerbank, szczególnie w podróży.

3. Wodoodporny

Jeśli lubisz zabawy w różnych sytuacjach, to możesz zdecydować się na wibrator wodoodporny. Nawet jeśli nie planujesz pieszczot pod prysznicem, czy w wannie, to warto abyś wybrała urządzenie z tą funkcją. Po pierwsze to idealne zabezpieczenie przed wilgocią, szczególnie gdy gdzieś wyjeżdżasz i zabierasz wibrator ze sobą. Poza tym zawsze gdy zapragniesz urozmaicenia, możesz zabrać króliczka ze sobą do kąpieli i odprężyć się jeszcze bardziej.

4. Zdalnie sterowany

Wibrator, który można sterować zdalnie jest wspaniałym rozwiązaniem dla par, które chcą dawać sobie niespodziewaną przyjemność. Będzie też odpowiednie dla kobiet, które nie lubią regulować mocy podczas zabawy, gdyż nie zawsze używają do tego rąk, bądź chcą spróbować różnych technik masturbacji. Niektóre króliczki można kupić z pilotem, ale możliwe jest także zainstalowanie aplikacji, przez którą w łatwy sposób zmienisz moc i intensywność wibracji.

Czyszczenie wibratora

Czyszczenie i konserwacja wibratorów

Przy odpowiedniej pielęgnacji ulubione zabawki erotyczne mogą służyć latami. Najlepszym sposobem jest stałe utrzymywanie ich w czystości - najlepiej myć wibrator przed i po każdym użyciu

Podstawowe zasady dotyczące czyszczenia zabawek płciowych

Istnieją dwa podstawowe sposoby oczyszczania zabawek seksualnych. Tradycyjna metoda polega na myciu zabawki w ciepłej wodzie z mydłem, spłukując ją i wysuszenie czystym ręcznikiem. Ta metoda jest szybka, tania i łatwa

Druga, najłatwiejsza, ale też najdroższa metoda polega na rozpyleniu na wibratorze specjalistycznego środka do czyszczenia zabawek erotycznych, spłukaniu lub wytarciu go. Środki do mycia zabawek mogą sporo kosztować, jednak wiele z nich zawiera środki przeciwbakteryjne oraz dodatki konserwujące wibrator.

Zalecane metody czyszczenia dla konkretnych materiałów

Rodzaj materiału, z którego wykonany jest wibrator określa optymalną metodę czyszczenia. Na przykład zabawki wykonane z miękkiego i elastycznego materiału wymagają delikatnych środków. Na większości opakowań wibratorów, czy w załączonych do nich instrukcjach jest zamieszczony dokładny opis środków, które mogą być użyte do czyszczenia. Należy się z nimi zapoznać. Jeśli na opakowaniu jest wyłącznie skład chemiczny wibratora, to należy wybierać taki środek czyszczący, na którym zostały umieszczone instrukcje na temat rodzajów tworzyw, do których można go użyć.

Przechowywanie wibratora

Gdzie trzymać wibrator?

Każdy ma schowek na erotyczne akcesoria. Może to być kilka czasopism ukrytych pod łóżkiem, czy lubrykanty schowane w łazience, albo wibrator w nocnej szafce. Nie możesz jednak zostawiać swoich zabawek, a szczególnie wibratorów używanych dopochwowo, bądź analnie, w miejscach dostępnych dla innych. Przechowuj swoje zabawki seksualne w sposób bezpieczny i prawidłowy, w przeciwnym razie możesz je zniszczyć, albo doprowadzić do infekcji bakteryjnych narządów płciowych. Oto kilka wskazówek, które należy przestrzegać, jeśli chodzi o przechowywanie wibratorów.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Po oczyszczeniu zabawek seksualnych musisz gdzieś je umieścić. Twój schowek na wibrator musi znajdować się w prywatnej i bezpiecznej lokalizacji. Nie powinien być w miejscu, do którego zaglądają inne osoby, każde wzięcie wibratora do ręki, przez osoby trzecie może powodować przeniesienie na niego groźnych zarazków i bakterii. Musisz mieć jednak do niego łatwy dostęp, dzięki czemu chwycisz za wibrator, gdy tylko najdzie Cie na to ochota.

Poszukaj ciemnego i chłodnego miejsca, ponieważ nadmiar ciepła może uszkodzić określone typy materiałów, z których stworzone są wibratory. Warto też unikać miejsc z zbyt wilgotnym powietrzem, takim jak łazienka.

Trzymaj wibratory osobno

Może to cię zaskoczyć, ale wibratory powinny być przechowywane oddzielnie. Bez znaczenia jest to, że korzysta z nich ta sama osoba, ponieważ niektóre typy materiałów mogą wchodzić w interakcje chemiczne, dlatego warto mieć osobny futerał, lub chociaż woreczek dla każdego wibratora, aby się nie stykały. Jeśli zabawki erotyczne są wykonane z twardych materiałów takich jak: plastik, szkło lub metal, to trzymanie ich razem nie powinno stanowić problemu. Jeśli są wykonane z miękkiego, elastycznego tworzywa, typu: silikon, kauczuk, TPE lub TPR, wtedy musisz trzymać je oddzielnie. Najłatwiejszym sposobem na przechowywanie wibratorów jest umieszczanie ich w oryginalnym opakowaniu.

Aby utrzymać wibrator w najlepszym w dobrym stanie przez długi czas, należy odpowiednio i niego dbać. Są trzy proste zasady, które należy stosować.

1. Wyczyść swój wibrator przed i po każdym użyciu. Najprostszym sposobem na to jest umycie go antybakteryjnym środkiem do czyszczenia zabawek intymnych i wytarcie jednorazowymi ręczniczkami papierowymi. Ręczniki materiałowe mogą pozostawić na nim drobinki tkanin.

2. Trzymaj się żelów, których podstawowym składem jest woda. Te silikonowe lub mogą powodować reakcję chemiczną z niektórymi materiałami. Natomiast olejki i żele na bazie wody są w 100% bezpieczne.

3. Trzymaj wibrator w specjalnym opakowaniu, które umożliwia jego bezpieczne przechowywanie i zabezpiecza przed zabrudzeniami oraz osiadaniem się kurzu.

Stereotypy o wibratorze

Chcesz spróbować czegoś nowego, ale wstydzisz się spróbować?

Nie jesteś pewna jak wprowadzić wibrator do sypialni? Myślisz o tej zabawce, ale też czujesz się zawstydzona? Nie jesteś pewna czy wibrator jest dla Ciebie? Obawiasz się uczucia dyskomfortu podczas zakupu? Nie przejmuj się, nie jesteś sama. Mnóstwo osób, które nigdy nie miały wibratora ma podobne wrażenia. Oto kilka typowych stereotypów, które nie są zgodne z prawdą.

1. Ludzie, którzy się szanują nie używają wibratora

NIEPRAWDA

Sięganie po nowe doznania i wrażenia seksualne jest jak najbardziej normalne. Każdy człowiek dąży do tego, aby osiągać jak największą przyjemność z seksu oraz masturbacji. Nie jest to dziwne, a wibrator został stworzony właśnie dlatego, żeby z niego korzystać, odkrywać swoje ciało i świetnie się bawić!

2. Wibrator jest przeznaczony tylko do masturbacji

NIEPRAWDA

Chociaż zabawki erotyczne są powszechnie używane do masturbacji, wiele par korzysta z tych zabawek seksualnych. Zwykle takie pary są otwarte, ufają sobie i nie boją się próbować nowych rzeczy w sypialni.

3. Korzystanie z zabawek seksualnych może być niebezpieczne

NIEPRAWDA

Jeśli używasz wibratora zgodnie z jego przeznaczeniem, to nie masz się czego bać. W rzeczywistości zabawki erotyczne mogą mieć bardzo pozytywne skutki dla zdrowia seksualnego. Na przykład, wszystkie kobiety podczas masturbacji wibratorem, mogą jednocześnie ćwiczyć mięśnie kegla. Dzięki temu można potęgować doznania seksualne zaciskając je podczas samodzielnej zabawy, albo seksu. Wzmacnianie mięśni kegla ma wiele pozytywnych skutków zdrowotnych. Posiadanie silnych mięśni miednicy powoduje znacznie zmniejszenie ryzyka chorób układu rozrodczego i moczowego, w tym również takich dolegliwości jak nietrzymanie moczu. Wielu lekarzy i terapeutów zaleca wibratory kobietom, które mają problemy z osiągnięciem orgazmu. Wiele kobiet jest zawstydzonych własnym ciałem, co czasem może prowadzić do problemów w kontaktach seksualnych. Korzystanie z zabawek erotycznych

podczas wzajemnej masturbacji może zmniejszyć niepokój spowodowany nagością, wpłynąć na akceptację własnego ciała i pomóc w tworzeniu większej więzi pomiędzy partnerami.

Również mężczyźni mogą odnosić korzyści z zabaw wibratorem. Masaż analny, który skupia się na stymulacji prostaty, powoduje, że mężczyźni o wiele rzadziej cierpią na raka prostaty. Zabawa wibratorem potrafi także zniwelować problemy związane z erekcją.

4. Kupowanie wibratora to wstyd

NIEPRAWDA

Obecnie wibrator przestaje być przedmiotem potępianym przez społeczeństwo. Kupuje go coraz więcej osób, choćby po to, by spróbować czegoś nowego. Jeśli jednak wstydzisz się dokonać takiego zakupu w sklepie stacjonarnym, możesz zrobić to przez Internet. Tego typu zabawki są pakowane w sposób bardzo dyskretny, nikt nie dowie się, co zamówiłaś.

5. Jeśli kupujesz wibrator, to znaczy, że nie jesteś zadowolona z seksu ze swoim partnerem

NIEPRAWDA

Wibrator urozmaica wspólną zabawę, pozwala odkryć nowe sposoby na osiągnięcie rozkoszy, ale używanie go nie oznacza, że nie ma się satysfakcji z seksu z partnerem. To jedynie dodatek, który może wiele zdziałać, jest kupowany przez wiele osób, które prowadzą udane życie seksualne.

Mity na temat wibratorów

Poniżej przedstawiamy i obalamy najpopularniejsze mity na temat wibratorów.

Mit nr 1: Jeśli nie możesz osiągnąć orgazmu bez wibratora, to znaczy, że coś z tobą nie tak.

FAŁSZ!
Badania medyczne wykazały, że 20%- 25% kobiet ma długotrwałe problemy z osiągnięciem orgazmu. Poprzez zapewnie nieodpowiedniej atmosfery odprężenia, odkrycie swoich erogennych punktów i sprawdzeniu najlepszej metody na rodzaj i moc stymulacji, można nauczyć się osiągać orgazm za pomocą wibratora. Staje się to się łatwiejsze za każdym razem, gdy używasz wibratora. Dlatego nie należy się poddawać. Może się okazać, że brak orgazmu oznacza, iż wybrało się zły typ zabawki. Jeśli po wielu próbach nic się nie zmienia, kup coś zupełnie innego

Mit nr 2: Wibratory mogą zepsuć zwykły seks.

FAŁSZ!
Dowiedziono że kobiety, które korzystają z wibratorów, są bardziej skłonne angażować się w seks niż kobiety, które tego nie robią. Takie kobiety też o wiele bardziej znają własne ciało, więc potrafią odpowiednio pokierować partnera, aby sprawił im maksymalną przyjemność. Niektórzy lekarze twierdzą nawet, że kobiety po menopauzie wykorzystują wibratory, aby zwiększyć swój popęd płciowy i pobudzenie. Wiele par korzysta z wibratorów, nawet podczas wspólnego seksu.

Mit nr 3: Wibratory mogą zastąpić partnera.

FAŁSZ.
Wibrator nigdy nie będzie w stanie zrobić Ci rosołu, kiedy będziesz chora. Wibrator nie przywiąże Cie do łóżka, nie będzie pieścić całego Twojego ciała i opowiadać Ci o sprośnych rzeczach, które z Tobą zrobi. Wibratory są niesamowite, sprawiają wiele radości, ale nigdy nie będą w stanie zastąpić prawdziwego kochanka.

Mit nr 3: Przy długim stosowaniu wibratora możesz odczuwać mrowienie

PRAWDA
Większość użytkowników wibratora nigdy nie będzie mieć tego problemu, ma to miejsce bardzo rzadko, ale może się to zdarzyć się, jeśli używasz wibratora przez dłuższy czas. Gdy tak się stanie, nie bój się i nie panikuj. Lekkie drętwienie i mrowienie to efekt tymczasowy. Polega na tym samym, co odczuwanie mrowienia nóg, gdy trzymasz je zbyt długo w tej samej pozycji. Wystarczy przestać używać wibratora, a po chwili wszystko wróci do normy.

Jeśli boisz się kupić wibrator, to pomyśl co jest tego powodem. Nie ma nic złego w tym, że chcesz spróbować czegoś nowego. Bez względu na to, czy chcesz robić to sama, czy z partnerem. Eksperymentowanie w sypialni niczemu nie szkodzi, a może odkryć przed Tobą nowe poziomy przyjemności. Jeśli wciąż masz obawy, to zacznij od czegoś mniejszego.

Wibrator dla par

Wibratory to świetny dodatek dla par!

Masz udane życie seksualne ze swoim partnerem? Cudownie, ale zawsze może być ono jeszcze lepsze! Po pewnym czasie pozycje się nudzą, a obie osoby pragną nowych doznań oraz zabaw, które wprowadzą różnorodność w seksie.

Wstydliwy temat

Badania, przeprowadzane na ogromnych grupach ludzi, wykazały, że zarówno wiele kobiet jak i mężczyzn pragnie urozmaicenia w sypialni w postaci zabawek, ale boi się porozmawiać o tym ze swoim partnerem. Dlaczego? W obawie, że ta druga osoba pomyśli, iż nie jest wystarczająca i nie zadowala w pełni swojego partnera. W skutek tego wiele par jest ze sobą przez długie lata, a oboje partnerów pragnąc czegoś więcej, boi się o tym wspomnieć.

Porozmawiajcie

Warto delikatnie zapytać swojego partnera, czy nie chce wprowadzić wibratora do sypialni. Można powiedzieć mu, że chce się spróbować czegoś nowego, ale należy podkreślić, że jest świetny w łóżku, a szuka się jedynie dodatkowych doznań dla Was obojga. Jeśli wstydzisz się porozmawiać, możesz kupić mu wibrator w prezencie. Jest jeszcze inne rozwiązanie, kup wibrator w tajemnicy, zabierz go do sypialni, przywiąż do łóżka, albo krzesła i pokaż mu jak się pieścisz. Po chwilowej zabawie powiedz mu, że chcesz, żeby teraz on to robił, bo będzie to przyjemniejsze. To rozpali go do granic możliwości. Późniejszy seks będzie niesamowity.

Zacznij stopniowo

Możesz również stopniowo wprowadzać zmiany w sypialni, zaskakiwać partnera i w końcu wprowadzić wibrator. Dobrym startem będą przebieranki, szeptanie na ucho fantazji seksualnych. Gdy powiesz mu o wibratorze, na pewno będzie chciał spróbować. Możecie wykorzystać podwójną penetrację, albo możesz kupić wibrator analny, którym będziesz zadowalała swojego kochanka.

Korzyści dla dwojga

Wibrator w sypialni jest świetnym gadżetem, który zapewni nowe doznania. Na pewno zostaną one docenione przez obu partnerów. Taka zabawka może przerwać nudę i monotonię, okaże się wspaniałym rozwiązaniem na wspólne zabawy. Wibrator gadżet idealny do gry wstępnej, pomoże rozgrzać obu partnerów. Można wzajemnie pieścić swoje ciała delikatnymi wibracjami, albo kupić wibrator z pilotem. Pilot w ręku partnera będzie nieobliczalnym narzędziem rozkoszy. Dzięki wibratorowi partnerzy zbliżają się do siebie, wchodząc na wyższy etap intymności, przełamują tabu i lepiej poznają swoje ciała oraz punkty rozkoszy.

Lubrykant do wibratora

Jak wybrać odpowiedni lubrykant do wibratora?

Kiedy już kupisz idealny wibrator, łatwo jest zapomnieć bardzo ważnych drobiazgach jak baterie, czy lubrykant. Odpowiedni lubrykant jest niezwykle ważny, często jest absolutną koniecznością, nie tylko w przypadku zabaw analnych. Dzięki żelom do zabaw intymnych od razu osiągana jest odpowiednia wilgotność. Można wtedy zacząć zabawę od razu, nie jest się również narażonym na dyskomfort na początku zabawy. Istnieją lubrykanty, które wzmocnią Twoje doznania. Są też smakowe żele, mają wspaniały zapach, a smakiem mogą dodawać gratisowych bodźców przy zabawie we dwoje. Przed wyborem lubrykanta warto jednak zwrócić uwagę na kilka spraw.

Niektóre erotyczne żele nawilżające dodatkowo chronią zabawki erotyczne, jednak są również takie, które mogą wchodzić w reakcje chemiczną z niektórymi materiałami, z których stworzone są wibratory. Dlatego, aby w pełni cieszyć się z wibratora i nie uszkodzić go, należy wybrać dopasowany do niego lubrykant.

Jaki lubrykant do jakiego wibratora?

Lubrykanty na bazie wody świetnie sprawdzą się z każdym rodzajem tworzywa. Będą więc dobrą i bezpieczną opcją dla wszystkich typów wibratorów. Są też najbardziej bezpieczne dla ciała, ponieważ większość lubrykantów na bazie wody nie uczula. Ich minusem jest to, że nie są bardzo wydajne i szybko wchłaniają się w skórę, co powoduje, że czasem trzeba ich użyć więcej, bądź częściej. Lubrykanty na bazie silikonu są o wiele bardziej wydajne, jednak nie możesz ich stosować z wibratorami stworzonymi z silikonu. Może się to skończyć uszkodzeniem Twojej ulubionej zabawki. Takie żele są też trudniejsze do zmycia, zarówno z zabawek, jak i z ciała, mają bardziej lepką konsystencję. Żele do zabaw intymnych na bazie oleju nie powinny być stosowane do wibratorów wykonanych z gumy, bądź lateksu.

Jeśli nie jesteś pewna tego, z jakiego materiału została stworzona Twoja zabawka, to najbezpieczniejsze będzie wybranie lubrykantu stworzonego na bazie wody. Ta opcja będzie najbardziej ostrożna również w przypadku, jeśli w przeszłości zauważyłaś uczulenia, bądź alergie na niektóre oliwki, czy balsamy.

Pierwsze użycie wibratora

Pierwsze użycie

Spróbuj zacząć od łechtaczki, podczas zabawy możesz zapragnąć włożyć go do środka i pieścić wejście do pochwy, albo punkt G. Warto podczas pierwszej zabawy wybrać najmniejsze drgania, a potem stopniowo je zwiększać.

Czas na wypróbowanie nowego wibratora! Oto co musisz zrobić przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabaw. Umyj wibrator, włóż nowe baterie, aby uzyskać najlepszą moc drgań. Znajdź miejsce, w którym czujesz się komfortowo i bezpiecznie. Użyj odrobiny żelu intymnego stworzonego do zabaw, to znacznie podniesie poziom przyjemności. Popieść się trochę przed i pofantazjuj, to wprowadzi Cie w nastrój do zabaw i wywoła stan podniecenia. Delikatnie pieść całe swoje ciało wibratorem, wyczuj najczulsze punkty. Jeśli coś sprawia Ci większą przyjemność to skup się na tym, stopniowo zwiększaj moc i ciesz się wspaniałymi doznaniami.

Pierwsze użycie wibratora

Gratulacje z zakupu nowego wibratora! Niezależnie od tego, czy wybrałaś podstawowy model , czy wyrafinowany i skomplikowany wibrator, możesz znaleźć sposób na sprawienie sobie jak największej przyjemności. Oto mały przewodnik o używaniu wibratora, który pomoże Ci poznać własne ciało i spróbować zabawy z tą zabawką bez żadnych obaw.

Ostrożnie wyjmij wibrator z pudełka. Znajdź instrukcje, które znajdują się w środku i dokładnie je przeczytaj. Mogą one dotyczyć przechowywania, rodzaju zasilania, sposobów czyszczenia i wielu innych istotnych kwestii. Następnie delikatnie umyj wibrator ciepłą wodą i delikatnym mydłem, bądź specjalnym środkiem przeznaczonym do czyszczenia zabawek erotycznych. Uważając, aby nie zalać komory baterii. Następnie wytrzyj wibrator za pomocą czystego ręcznika. Po upewnieniu się, że nowy wibrator jest czysty, musisz upewnić się, że ma baterie, albo jest naładowany.

Przygotowanie do włożenia wibratora

Wkładanie wibratora przebiega tak samo, jak włożenie dilda, lub innej zabawki erotycznej. Zacznij od decyzji, czy chcesz użyć prezerwatywy. Ułatwi ona czyszczenie, ale może wpływać na odczucia i wrażenia seksualne.

Następnie zastosuj trochę środka nawilżającego. Jest on niezwykle pomocny zarówno przy penetracji pochwy, jak i odbytu. Upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju lubrykantu. Najbardziej uniwersalne będą te na bazie wody, gdyż są odpowiednie dla wszystkich typów wibratorów. Niektóre kobiety mogą bezpiecznie i wygodnie korzystać z wibratora bez używania nawilżacza, jednak będzie to ułatwienie, ponieważ penetracja stanie się przyjemniejsza i prostsza.

Niezależnie od tego, który wibrator spośród setek modeli pobudza Twoją wyobraźnię, terapeuci seksualni zgadzają się, że istnieje jedna podstawowa zasada podczas używania wibratora - jeśli jest dobrze, to kontynuuj!

Eksperymentuj z różnymi pozycjami i szybkościami, aby znaleźć właściwą, indywidualną kombinację, która najlepiej wypieści Twoje wrażliwe i czułe punkty.

Po pierwsze, znajdź wygodną pozycję, na przykład na plecach lub na brzuchu. Włącz wibrator na niskim poziomie mocy i zacznij go używać. Najpierw delikatnie dotykaj stref erogennych, takich jak sutki, wewnętrzną część ud i okolice pochwy. Odprężysz się, zrelaksujesz, przyzwyczaisz do wibracji oraz dotyku wibratora. Następnie delikatnie przejeżdżaj wibratorem po wargach sromowych. Zacznij od bardzo spokojnego pieszczenia, powoli się nakręcaj i wraz z rosnącym podnieceniem, zbliżaj wibrator do wejścia do pochwy. Po delikatnym włożeniu próbuj różnych kątów, głębokości oraz mocy wibracji. To, co się wydarzy, zależy od ciebie. Pamiętaj, że pierwszy raz nie musi skończyć się orgazmem, wystarczy, że poznasz wszystkie funkcje i zauważysz jaki rodzaj stymulacji Ci odpowiada. Może być tak, że aby w pełni odkryć zalety wibratora i znaleźć swój sposób na wspaniałe odczucia, będziesz musiała użyć go kilka razy. Nie zniechęcaj się, a każda kolejna zabawa będzie przyjemniejsza.

Teraz Twoja kolej...​

Dodaj komentarz

avatar