Menu

Wibrator – wszystko co musisz wiedzieć

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z zabawkami erotycznymi?

Chcesz dowiedzieć się, jak używać wibratora?

Szukasz rzetelnej i sprawdzonej wiedzy na temat gadżetów seksualnych?

Dobrze trafiłeś!

W tym artykule znajdziesz wszystko to, co warto wiedzieć na temat wibratorów i innych zabawek.

Dowiesz się jak ich używać, jak dobrać idealny produkt, a także jak zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Zapraszam do czytania!

 

Wibratory

 

Wibrator – wszystko co musisz wiedzieć
Oceń ten artykuł

Rozdział 7

Podstawowe informacje

Co to jest wibrator?

Wibrator jest zabawką erotyczną, która służy do pobudzania miejsc intymnych za pomocą drgań. W dalszej części dowiesz się, jak używać wibratora.

Istnieją różne rodzaje wibratorów, których kształt jest przystosowany do stymulowania poszczególnych miejsc, np. łechtaczki, punktu G czy odbytu lub kilku stref erogennych w tym samym czasie. 

Do czego służy wibrator?

Wibrator służy do stymulowania części ciała za pomocą drgań, jakie wytwarza. Można pobudzać nim praktycznie całe ciało, jednak najbardziej wrażliwe na wibracje są miejsca intymne.

Już kilkaset lat temu odkryto, że drgania mogą wywołać orgazm zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. To zjawisko właśnie wykorzystują wibrujące zabawki erotyczne.

Jakie występują rodzaje wibratorów?

Jest bardzo wiele rodzajów wibratorów. Można podzielić je na kategorie ze względu na części ciała, do których pobudzania zostały zaprojektowane, ze względu na materiał wykonania, rodzaj zasilania i wiele innych kwestii.

Przede wszystkim możemy rozróżnić wibratory na zabawki do stosowania wewnątrz:

  • pochwowe,
  • analne
  • do punktu G
  • i inne

i do stosowania na zewnątrz – do pobudzania łechtaczki. Wibratory klitoralne (łechtaczkowe) występują w wielu różnorodnych wersjach.

rodzaje wibratorów

Jak wygląda wibrator?

Kształt wibrującej zabawki może być właściwie dowolny.

Obecnie w sprzedaży są produkty w kształcie zwierzątek, jarzyn czy przedmiotów codziennego użytku.

Można również kupić dizajnerskie wibratory o pięknych formach, które przypominają bardziej rzeźby, niż zabawki erotyczne.

Jednak wciąż najbardziej popularnymi wibratorami są te w kształcie zakończonego stożkowato walca. Mogą być wykończone realistycznie – odwzorowywać kształt i fakturę penisa, być zupełnie gładkie lub pokryte wypustkami zwiększającymi doznania.

Niektóre są wzbogacone o elementy do stymulacji łechtaczki (tzw. króliczki).

Każdy wibrator posiada źródło zasilania.

Może być zasilany przewodem elektrycznym z wtyczką, którą włącza się do kontaktu. Może posiadać miejsce na założenie wymienialnych baterii lub być wyposażony w  akumulator ładowany za pomocą przewodu USB.

jakie są wibratory

Jaka jest różnica między wibratorem, a dildo?

Główną różnicą pomiędzy tymi zabawkami jest to, że wibrator  jest wyposażony w mechanizm wytwarzający drgania, a dildo nie.

Jednym słowem – wibrator wibruje, a dildo nie.

Przeważnie dildo posiada także kształt bardziej falliczny, gdyż służy do wykonywania nim ruchów frykcyjnych w pochwie lub odbycie.

Wibrator można umieścić nieruchomo w miejscach, do stymulowania których został przystosowany przez swój kształt.

wibrator, a dildo

 

Jakie części ciała można pobudzać wibratorem?

Praktycznie wszystkie części ciała, jakie mamy ochotę pobudzać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą wibratora masować plecy czy ramiona.

Jednak najlepszym rozwiązaniem jest stymulacja tych partii ciała, do których pobudzania zabawka została zaprojektowana.

Przeważnie gadżety erotyczne są tworzone we współpracy z lekarzami ginekologii i seksuologii, dlatego potrafią dokładnie trafić w najbardziej podatne na stymulację miejsca na ciele.

Wiele zależy od kształtu wibratora. Taki o wygiętej końcówce idealnie stymuluje punkt G. Natomiast wibrator z króliczkiem trafia dokładnie w okolice łechtaczki.

Warto więc kupić zabawkę idealnie dostosowaną do naszych potrzeb. Ich wybór jest bardzo szeroki, więc nie stanowi to żadnego problemu.

Co bardzo ważne, wibratora przeznaczonego do wkładania do pochwy nie wolno umieszczać w odbycie, gdyż może w nim utknąć.

Do pobudzania okolic analnych są specjalne zabawki o szerokiej podstawie, których używanie jest w pełni bezpieczne.

jak wygląda wibrator

 

Rozdział 0

Wybór wibratora

Czy rozmiar wibratora jest ważny?

Wybór rozmiaru wibratora zależy od tego, w jaki sposób chcesz go używać i jakie części ciała masz zamiar nim pobudzać.

Nie ma zasady, że większy wibrator da ci większą przyjemność.

Są zabawki mierzące jedynie kilka centymetrów, które doskonale sprawdzają się w stymulacji łechtaczki.

Bardziej od wielkości liczą się funkcje zabawki, takie jak siła i regulowana moc wibracji, kształt, materiał wykonania.

Jeśli zastanawiasz się, jaką wielkość powinna mieć twoja pierwsza zabawka, wybierz taką o długości około 20 cm. To standardowy rozmiar, który pozwoli poznać, jaki rodzaj pobudzania jest dla ciebie najprzyjemniejszy.

Jest wystarczający do osiągnięcia przyjemności, a na pewno nie będzie za duży.

wielkość wibratora

 

Jaki rodzaj wibratora kupić?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj przyjemności cię interesuje i jakie części ciała chcesz pobudzać.

Dla większości kobiet najłatwiejsze jest osiągniecie orgazmu przez stymualację łechtaczki.

Dlatego, jeśli planujesz zakup pierwszej zabawki, dobrym pomysłem jest wybranie takiej, która jest specjalnie przystosowana do pobudzania tej wrażliwej części ciała.

Może to być wibrator króliczek lub mała zewnętrzna zabawka typu “bullet”.

Jeśli zależy ci także na pobudzaniu pochwy, wybierz wibrator o tradycyjnym podłużnym kształcie lub z zakrzywioną końcówką do punktu G.

Takimi wibratorami także możesz stymulować zewnętrzne części ciała, wymaga to jedynie nieco lepszej znajomości swojej anatomii seksualnej.

 

rozmiar wibratora

 

Czym kierować się przy wyborze wibratora?

Oprócz przeznaczenia wibratora, który omówiłam powyżej, ważne jest także aby zwrócić uwagę na jakość zabawki.

Przeważnie wibratory w bardzo niskich cenach (do 50 zł) są wykonane z kiepskiej jakości materiałów i nadają się bardziej na żartobliwy prezent urodzinowy, niż do używania w kontakcie z ciałem.

Przede wszystkim trzeba zapoznać się dokładnie z opisem udostępnionym przez producenta. Powinien podać materiał, z jakiego zabawka jest wykonana. Niektóre tworzywa (lateks) mogą uczulać.

Najbardziej optymalnym wyborem jest silikon medyczny, szkło lub metal. Bez szkody dla zdrowia można także używać wibratorów z cyberskóry i żelu.

Zabawki erotyczne są przeznaczone do kontaktu z genitaliami, które są niezwykle wrażliwymi częściami ciała. Ważne jest, aby produkt, jaki kupisz był wykonany z bezpiecznego dla skóry, łatwego w utrzymaniu higieny tworzywa.

Wybrać wibrator na baterie czy z ładowarką?

Obie opcje mają swoich zwolenników.

Wibratory zasilane bateriami przeważnie mają niższe ceny, dlatego jest to dobry wybór, jako pierwsza zabawka.

Kupując tańszy produkt, możesz przekonać się czy taki rodzaj stymulacji ci odpowiada i ewentualnie zaopatrzyć się w droższą wersję z ładowalnym akumulatorem.

Jeśli to twoja pierwsza zabawka, nie potrzebujesz bardzo mocnych wibracji, więc moc wibratora na baterie będzie w zupełności wystarczająca.

Wibratory z możliwością ładowania akumulatorów oferują przeważnie większą siłę wibracji. Ich używanie jest także wygodniejsze, gdyż nie trzeba się martwić o kupno nowych baterii.

Można ich używać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do gniazdka elektrycznego lub naładować wcześniej, jeśli dostęp do gniazdka jest niemożliwy.

Co również istotne, takie zabawki wibrują zawsze z maksymalną mocą, jaką ustawimy. W wibratorach na baterie drgania słabną wraz z rozładowywaniem się baterii.

 

Który wibrator najłatwiej doprowadzi mnie do orgazmu.

Trudno udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Każdy człowiek jest inny i w inny sposób przeżywa przyjemność seksualną.

Nie ma dwóch takich samych orgazmów, ani nie da się określić, że jedne są lepsze, a inne gorsze.

Najlepiej, abyś przed wyborem zabawki, postarała się poznać swoje ciało, a w szczególności miejsca intymne.

Dotykaj swoich stref erogennych, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj pobudzania jest dla ciebie najbardziej przyjemny.

Dla większości kobiet głównym źródłem przyjemności erotycznej jest łechtaczka, więc wibrator do jej pobudzania będzie bezpiecznym wyborem.

Pamiętaj jednak, aby nie przykładać zabawki od razu do łechtaczki, tylko rozpocząć od jej okolic. Jest ona skrajnie wrażliwa i taki bodziec może być dla ciebie bolesny.

 

 

Czy powinnam zaopatrzyć się także w  lubrykant?

Używanie lubrykantu z wibratorem nie jest konieczne, jeśli chcesz używać go do stymulacji pochwy. Jeśli będziesz podniecona, twoje miejsca intymne nawilżą się samoistnie.

Lubrykant ułatwia jednak korzystanie z zabawek, szczególnie jeśli robisz to pierwszy raz.

Warto więc zaopatrzyć się w niego, a najlepiej kupić płyn nawilżający na bazie wody. Lubrykanty na bazie silikonu mogą zaszkodzić twojej zabawce.

Lubrykant jest koniecznością, jeśli chcesz używać zabawek w okolicach analnych.

 

Czy używanie wibratora jest bezpieczne?

Jeśli zaopatrzysz się w urządzenie dobrej jakości, będziesz postępować zgodnie z zasadami jego użytkowania oraz będziesz o niego dbać, tak jak zalecił producent, to nie masz powodów do obaw o swoje bezpieczeństwo.

Zabawki erotyczne są zaprojektowane w konsultacji z ginekologami, przechodzą także szereg testów, które sprawdzają ich jakość.

Do ciebie należy zadbanie o swoje zdrowie. Jeśli zauważysz u siebie jakiekolwiek symptomy choroby czy zmiany skórne, nie zwlekaj, tylko udaj się do ginekologa. Dopiero po całkowitym wyleczeniu możesz zacząć używać wibratora.

Sprawdź także czy materiał, z którego wykonano zabawkę cię nie uczula, możesz to zrobić przykładając ją np. do ręki na dłuższą chwilę i obserwując czy skóra nie staje się podrażniona.

Wibrator, tak jak każde inne urządzenie, jest całkowicie bezpieczny, jeśli używasz go zgodnie z przeznaczeniem.

 

 

Czy istnieją wibratory dla par?

Większość wibratorów nadaje się do używania podczas seksu w parze.

Są również takie, których kształt został specjalnie przystosowany, by dawać przyjemność obojgu partnerom podczas stosunku seksualnego.

Są to zabawki typu “We-vibe”. Ich kształt pozwala na kontakt z miejscami intymnymi zarówno kobiety, jak i mężczyzny jednocześnie.

Taki wibrator przed penetracją umieszcza się w pochwie, aby podczas seksu stymulował pochwę, łechtaczkę i penisa.

 

Czy są wibratory dla początkujących i zaawansowanych?

Nie ma ścisłego rozróżnienia, które wibratory są przeznaczone dla osób z krótszym, a które z dłuższym stażem w używaniu zabawek.

Przyjęło się twierdzić, że przygodę z wibratorami warto rozpocząć od zabawki małej, o delikatnej mocy wibracji.

Nie jest to jednak regułą. Czasem osoby używające wibratorów od dłuższego czasu wybierają małe modele, a osoby zaczynające kupują wibratory duże i są z nich bardzo zadowolone.

Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim, jakie części ciała chcesz pobudzać swoją zabawką i pod tym kątem wybrać najodpowiedniejszą.

Przy tym nie ma większego znaczenia czy jest to twój pierwszy wibrator, czy masz ich już kilka.

 

Ile trybów wibracji powinna mieć dobra zabawka?

Nie ma reguły mówiącej od ilu rodzajów wibracji zaczyna się dobra zabawka. Wszystko zależy od upodobań użytkowniczki.

Teoretycznie im więcej trybów, tym lepiej. Jednak nadmiar rodzajów wibrowania może działać rozpraszająco. Zamiast skupić się na przyjemności, jaką daje zabawka, będziesz skupiać się na szukaniu idealnego ustawienia.

Dlatego można przyjąć, że trzy tryby są zupełnie wystarczające, a sześć – siedem jest idealnym rozwiązaniem.

Czy można zrobić wibrator domowym sposobem?

W internecie z  pewnością można znaleźć instrukcje, jak wykonać samodzielnie wibrator.

Takie rozwiązanie nie jest jednak dobrym pomysłem.

Po pierwsze, wibratory ze sklepów erotycznych są wykonane z materiałów, które posiadają certyfikaty o bezpieczeństwie kontaktu z miejscami intymnymi. Trudno znaleźć takie materiały u siebie w domu.

Po drugie, używanie przedmiotów codziennego użytku jest zwyczajnie niehigieniczne. Jeśli będziesz używać ich w kontakcie z genitaliami, możesz nabawić się nieprzyjemnych infekcji.

Po trzecie, obecnie można kupić wibratory w niezbyt wysokich cenach, a ich przesyłka i dostawa jest zupełnie dyskretna.

Nie ma więc większego sensu eksperymentować z wykonanymi domowym sposobem zabawkami.

Ile kobiet używa wibratorów?

Nie ma jednoznacznych badań na ten temat. Nie wszystkie kobiety przyznają się do posiadania zabawek erotycznych.

Jednak biorąc pod uwagę rozmiar rynku gadżetów seksualnych, można się domyślać, że ponad połowa kobiet regularnie korzysta z wibrujących zabawek.

I ich liczba ciągle rośnie.

 

Rozdział 0

Używanie

Jak używać wibratora po raz pierwszy?

Przede wszystkim wybierz odpowiedni czas i miejsce. Postaraj się, aby nic cię nie stresowało i nie rozpraszało twojej uwagi. To bardzo ważne, abyś skupiła się na czerpaniu przyjemności, którą daje zabawka.

Przed użyciem wibratora zadbaj o grę wstępną. Jeśli wcześniej się masturbowałaś, z pewnością wiesz, jak to zrobić.

Do wrażeń, jakie daje wibrator, trzeba się stopniowo przyzwyczaić, są zupełnie inne niż te, jakie daje dotyk palcami.

Dlatego zacznij spokojnie i powoli. Najpierw dotykaj wibratorem całego ciała, a nie przechodź od razu do miejsc intymnych.

Dobrym pomysłem podczas pierwszego używania wibratora jest stosowanie go przez bieliznę.

Jeśli będziesz już gotowa na bardziej intensywne doznania, postępuj tak, jak podpowiada ci twoje ciało.

jak używać wibratora

 

Czy można używać tego samego wibratora do stymulowania różnych partii ciała?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to robić. Tym samym wibratorem możesz pobudzać łechtaczkę, a następnie włożyć go do pochwy, jeśli jest to wibrator do użytku wewnętrznego.

Jak najbardziej możesz też masować nim te części ciała, które nie są bezpośrednio strefami erogennymi. Ważne jest to, co daje ci przyjemność.

Wyjątkiem jest odbyt. Jeśli chcesz umieszczać wibrator w odbycie, musisz zaopatrzyć się w zabawkę specjalnie do tego przeznaczoną. Posiada ona szeroka podstawę, która nie pozwoli by utknął w środku.

Nigdy także nie należy używać zabawek najpierw w okolicach analnych, a następnie  w okolicach wejścia do pochwy, gdyż może to grozić infekcjami bakteryjnymi.

 

jak używać wibratora

 

Czy można używać tego samego wibratora z drugą osobą?

Tylko w przypadku, jeśli jest to twój partner seksualny.

Z innymi osobami zdecydowanie nie powinnaś używać tej samej zabawki.

Wynika to z kwestii zdrowotnych i higienicznych. Każdy człowiek posiada indywidualną florę bakteryjną, także w miejscach intymnych.

Te bakterie dla swojego “właściciela” są niegroźne, a czasem wręcz działają dobroczynnie, ale u innej osoby mogą spowodować infekcje.

Używając wspólnie zabawek seksualnych można także zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym także tymi, bardzo niebezpiecznymi dla zdrowia.

Czy można używać wibratora podczas seksu z partnerem?

Jak najbardziej można to robić. Zabawki erotyczne są ciekawym urozmaiceniem życia erotycznego.

Ważne jest, aby wspólnie z partnerem omówić kwestie ich używania, aby uniknąć nieporozumień.

Na rynku są dostępne gadżety zaprojektowane specjalnie do używania w parze, np. wibratory typu We – vibe czy wibrujące pierścienie na penisa.

Ich celem jest dawanie przyjemności obojgu partnerom podczas stosunku seksualnego.

Ale również standardowy wibrator doskonale nadaje się do używania podczas gry wstępnej i w trakcie stosunku. Tylko od inwencji partnerów zależy, w jaki sposób go wykorzystają.

 

czy można używać wibratora z partnerem

 

Czy można używać dwóch wibratorów na raz?

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby to robić. Może być to interesujące doświadczenie.

Sporo kobiet używa dwóch wibratorów do jednoczesnego pobudzania łechtaczki i pochwy lub pochwy i okolic analnych.

Wszystko zależy od twoich potrzeb i wyobraźni.

Jeśli w  w szczególności zależy ci na pobudzaniu łechtaczki i pochwy jednocześnie, możesz zaopatrzyć się w wibrator króliczek, który został stworzony do pobudzania tych dwóch miejsc jednocześnie.

 

wibrator króliczek

 

Czy wibratory są głośne?

To zależy od mocy ich wibracji.

Przeważnie te z przewodem elektrycznym są mocniejsze od zabawek na baterie, dlatego też pracują głośniej.

Jednak nawet one nie wydają aż tak głośnego dźwięku, by był on słyszalny np. dla osoby za ścianą. Można go porównać do odgłosu wydawanego przez elektryczną szczoteczkę do zębów.

Jeśli obawiasz się, że ktoś może usłyszeć twoją zabawkę, włącz radio lub telewizor na standardową głośność i wtedy będziesz mieć pewność, że nikt jej nie usłyszy.

Można również kupić wibratory, które są niemal całkowicie bezgłośne.

Czy za pomocą wibratora można nauczyć się osiągać orgazm?

Tak, można i udało się to wielu kobietom.

Często niemożność osiągania orgazmu wynika  z barier psychicznych, które przy używaniu wibratora nie występują, dlatego jest to łatwiejsze.

Używając wibrator, można też dać sobie dowolną ilośc czasu, stopniowo, pomału poznawać swoje ciało i sprawdzić, jaki rodzaj stymulacji jest najprzyjemniejszy.

Wibratory są przystosowane, aby trafiać dokładnie w miejsca podatne na doznania erotyczne, takie jak łechtaczka czy punkt G. Czasami podczas tradycyjnego stosunku to jest niewykonalne.

Dlatego wibratory są polecane wszystkim kobietom, które mają trudność w  osiągnięciu szczytowania.

 

rodzaje orgazmów

 

Rozdział 0

Kwestie zdrowotne

Czy wibrator może być szkodliwy dla zdrowia?

Wibrator używany w prawidłowy sposób nie powoduje żadnych chorób i nie zagraża zdrowiu.

Każda zabawka przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzi testy, które określają czy jest bezpieczna w kontakcie z genitaliami.

Jednak do użytkownika zabawki należy dbanie o jej higienę oraz o właściwe przechowywanie.

Wiele negatywnych mitów, które narosły wokół wibratorów dotyczy właśnie dolegliwości spowodowanych niewłaściwym ich używaniem (np. brakiem higieny, używaniem zabawki z inną osobą lub lekceważeniem objawów alergii).

Ważne jest również, aby nigdy nie bagatelizować żadnych dolegliwości, jakie występują w miejscach intymnych, niezależnie czy używasz wibratora czy też nie.

To niezwykle wrażliwe sfery i wszelkie zmiany skórne czy ból powinny być skonsultowane z lekarzem.

czy wibrator jest bezpieczny

 

Czy może utknąć w środku?

Budowa organów płciowych absolutnie nie pozwala na to, aby wibrator utknął w środku.

Pochwa jest zakończona szyjką macicy, więc nie ma fizycznej możliwości, aby cokolwiek przedostało się dalej w głąb ciała.

Oczywiście trzeba pamiętać, aby używać wibratora zgodnie z jego funkcją, czyli wkładać do pochwy tylko wibratory przeznaczone do użytku wewnętrznego.

Ale nawet jeśli niewielki wibrator zewnętrzny dostałby się przypadkowo do wnętrza pochwy, nie ma powodów do niepokoju.

Bez trudu można wyjąć go palcami, ale jeśli to niemożliwe, poczekać w pozycji stojącej lub kucającej aż sam się wydostanie.

Do użytku analnego należy używać tylko i wyłącznie specjalnie przystosowanych do tego zabawek. Istnieje duże ryzyko, że smukły i gładki wibrator pochwowy może w odbycie utknąć.

W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest udanie się po pomoc lekarską.

jak daleko sięga wibrator

 

Czy może uczulać?

Wibratory dobrej jakości są wykonywane z materiałów, które są jak najbezpieczniejsze dla zdrowia.

Posiadają certyfikaty i są testowane pod kątem bezpieczeństwa dla skóry.

Ale, jak każdy inny materiał, mogą być szkodliwe dla osób, które są na niego wrażliwe.

Szczególnie podatne są osoby, które mają alergie na wiele czynników oraz te o atopowej skórze.

Dlatego najlepiej przed użyciem zabawki potrzymać ją w rękach przez dłuższą chwilę i upewnić się, że nie wywołują reakcji alergicznej.

Osobom uczulonym na tworzywa sztuczne pozostają zabawki ze szkła lub metalu, przeważnie są to produkty naprawdę wysokiej jakości.

 

z czego zrobione są wibratory

 

Czy są korzystne dla mięśni Kegla?

Samo umieszczanie wibratora w pochwie nie poprawi kondycji mięśni Kegla.

Ale można korzystając z zabawki dodatkowo ćwiczyć te mięśnie. Najprostsze z ćwiczeń, które każda kobieta może wykonać bez żadnego przygotowania, to zaciskanie mięśni otaczających pochwę wokół wibratora.

Inne ćwiczenie z użyciem wibratora również nie jest trudne – możesz próbować wypchnąć zabawkę z wnętrza ciała za pomocą siły mięśni.

Jeśli zależy ci szczególnie na treningu mięśni Kegla, możesz zaopatrzyć się w tzw. kulki gejszy. Jest to akcesorium stworzone specjalnie do ćwiczeń tych mięśni.

Oprócz przyjemności seksualnej, używanie takich kulek daje wiele korzyści zdrowotnych dla kobiecych narządów rodnych.

kulki gejszy

 

Czy wibratory pomagają leczyć choroby?

Wielu seksuologów i terapeutów zaleca stosowanie wibratorów kobietom, a czasem również parom zmagającym się z różnymi problemami natury seksualnej.

Mogą to być choroby natury fizycznej, jak np. pochwica – schorzenie, które powoduje mimowolne zaciśnięcie mięśni otaczających pochwę, uniemożliwiając wprowadzenie czegokolwiek do wewnątrz.

Są to także nieprawidłowości natury psychicznej, wynikające z bariery mentalnej, która nie pozwala odbywać stosunków seksualnych lub powoduje znaczny dyskomfort podczas ich trwania.

Używając wibratora kobieta może spokojnie, we własnym tempie oswajać swoją seksualność, uczyć się funkcjonowania swoich miejsc intymnych, co później może się przełożyć na satysfakcjonujące życie erotyczne.

Istnieje również metoda badania ginekologicznego za pomocą wibratora. Oczywiście każda pacjentka może, lecz nie musi wyrazić zgody na taki rodzaj badania.

korzyści z używania wibratora

 

Czy są przeciwwskazania do używania wibratorów?

Przeciwwskazaniami do używania zabawek erotycznych sa wszelkie dolegliwości narządów płciowych.

Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę lub infekcje, najpierw udaj się do ginekologa i dopiero gdy będziesz całkowicie zdrowa, możesz rozpocząć stosowanie gadżetów erotycznych.

Przeciwwskazaniem jest również alergia na materiał, z jakiego została wykonana zabawka. (Kwestia alergii została już omówiona w innym pytaniu.)

W przypadku uczulenia nie musisz jednak całkowicie rezygnować z zabawek seksualnych, powinnaś jednak wybrać takie, których materiał jest neutralny dla twojej skóry.

W kwestii używania wibratora w ciąży zdania są podzielone, dlatego najlepiej skonsultować to zagadnienie z twoim lekarzem prowadzącym.

Można używać wibratora podczas miesiączki, jednak w tym czasie niezwykle ważna jest dbałość o higienę.

Należy dokładnie umyć zabawkę przed i po użyciu, dobrze jest także wziąć prysznic. W tym czasie narządy rodne są szczególnie podatne na wszelkie zakażenia.

Rozdział 0

Wibrator, a partner

Jak powiedzieć partnerowi o chęci zakupu wibratora?

Najważniejsza jest szczera i spokojna rozmowa.

Jeśli obawiasz się reakcji partnera, przeprowadź ją zanim kupisz zabawkę.

Nie jest dobrym pomysłem prezentowanie zabawki podczas seksu. Twój partner może poczuć się dotknięty, że postawiłaś go przed faktem dokonanym.

Wielu mężczyzn ma obawy, czy wibrator nie stanie się “lepszym kochankiem”, niż oni.

Dlatego twoim zadaniem jest wyjaśnienie partnerowi, że jest to tylko i wyłącznie zabawka erotyczna, która nie ma na calu go zastąpić, a jedynie dodać nowe bodźce do waszego życia intymnego.

Możecie wspólnie kupić zabawkę, poczytaj informacje na ten temat, tak aby oswoić partnera z tematem.

Ale wielu mężczyzn podchodzi entuzjastycznie do zakupu gadżetów erotycznych, wręcz sami namawiają do tego swoją partnerkę.

Jak zachęcić kobietę do używania wibratora?

W tym przypadku także polecam rozmowę w cztery oczy.

Kobiety jednak bywają często onieśmielone tematem zabawek erotycznych i na początku mogą być zdecydowanie przeciwne ich zakupowi.

Trzeba spokojnie zaprezentować korzyści, jakie wibrator może przynieść waszemu związkowi, nie naciskać, nie zmuszać, tylko wykazać się cierpliwością i taktem.

Można także podarować kobiecie niewielką zabawkę o ładnym wyglądzie, która nie kojarzy się bezpośrednio z gadżetem erotycznym (wibrator realistyczny – w kształcie penisa nie jest tu dobrym pomysłem).

Być może sama spróbuje i spodoba jej się taki sposób stymulacji.

dyskretne wibratory

 

Czy wibratory są tylko dla singielek?

Nie ma żadnej reguły, która by głosiła, że wibratorów używają singielki.

To mit, że zabawki erotyczne są dla samotnych kobiet bez szans na szczęśliwy związek.

Badania pokazują, że jest wręcz odwrotnie. Osoby o udanym życiu seksualnym z partnerem często kupują zabawki erotyczne, aby dodać do niego nowe bodźce.

Udane życie erotyczne w pojedynkę przekłada się na lepsze pożycie z partnerem. Dlatego zdecydowanie nie jest prawdą, że wibrator służy jako zastępnik penisa dla kobiet, które aktualnie nie mają partnera.

Nie ma sensu zwracać uwagi na wszelkie stereotypy, jakie narosły wokół gadżetów erotycznych, większość  z nich nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

ile kobiet używa wibratorów

 

Jakie są najlepsze pozycje do używania wibratora z partnerem?

Trudno podać na to jednoznaczny przepis.

Nie ma dwóch takich samych par, a każda osoba ma swoje upodobania seksualne i inny sposób stymulacji jest dla niej optymalny.

Ogólnie można przyjąć, że wibrator może być dodatkiem do udanego seksu i powinniśmy z niego korzystać tak, aby dawał nam jak największą radość.

Można go używać podczas gry wstępnej, np. dołączyć wibracje do pobudzania partnera palcami lub ustami.

Można go używać podczas stosunku, np. do stymulacji łechtaczki podczas penetracji.

Można w końcu używać go do pogłębienia wrażeń mężczyzny podczas seksu oralnego.

Pomysłów jest wiele, wszystko zależy od tego, co lubicie. Warto eksperymentować i szukać nowych rozwiązań.

pozycje, w których można używać wibratora

Rozdział 0

Pielęgnacja zabawki i przechowywanie

Jak dbać o wibrator, żeby służył jak najdłużej?

Przede wszystkim stosuj zalecenia, jakie producent podał w instrukcji obsługi lub na opakowaniu. Pielęgnacja zabawki może nieco różnić się w zależności od materiału wykonania.

Ogólne zasada jest taka, aby utrzymywać wibrator w czystości. Należy umyć go przed użyciem, aby nie wprowadzić do swoich miejsc intymnych bakterii i koniecznie umyć go po użyciu. To jest podstawa zachowania higieny.

Można także raz na czas spryskać wibrator sprejem do dezynfekcji zabawek erotyczny. Co ważne, powinien być to specjalny preparat do gadżetów seksualny, który nie uszkodzi ich powierzchni i nie podrażni skóry.

Najlepiej przechowywać wibrator w dołączonym pudełku, woreczku lub futerale. należy unikać jego kontaktu z promieniami słonecznymi lub silnymi źródłami ciepła, np. z kaloryferem.

Należy także używać lubrykantu przystosowanego do danego typu zabawek. Bezpiecznym wyborem jest lubrykant na bazie wody.

Lubrykant silikonowy może zaszkodzić zabawce z silikonu, jest również mniej łagodny dla skóry.

jak czyścić wibrator

 

Gdzie przechowywać?

Oprócz ogólnych zasad, które omówiłam, ważne jest znalezienie w miarę stałego miejsca, gdzie będziesz przechowywać swoją zabawkę.

Jest to szczególnie ważne, jeśli nie chcesz, żeby zobaczyły ją osoby postronne.

W takim przypadku najlepsze będzie takie miejsce, gdzie nie zagląda nikt prócz ciebie. Może to być pojemnik na pościel, półka z ubraniami, czy pudełko po butach na dnie szafy.

Bardziej pomysłowe kobiety zaszywają wibrator w pluszowych zabawkach, lub poduszce na której śpią.

Sama musisz określić, jak poważne “środki ostrożności” musisz podjąć.

Jeśli nie wyobrażasz sobie sytuacji, w której ktoś dowiaduje się, że posiadasz wibrator, możesz wybrać taki, który swoim wyglądem absolutnie nie wskazuje na swoja funkcję.

Możesz kupić wibrator w kształcie szminki, naszyjnika, a także mały wibrator “bullet” lub “pocket rocket”, który z powodzeniem zmieści się w torebce, a nawet w kieszeni.

Jest znikoma szansa, że ktoś domyśli się do czego one służą.

W ostateczności możesz powiedzieć, że jest to podręczne urządzenie do masażu – co zresztą będzie zgodne z prawdą.

gdzie przechowywać wibrator

 

Co zrobić, gdy ktoś znajdzie mój wibrator?

Wszystko zależy od tego, jakie relacje łączą cię z tą osobą, więc trudno podać tutaj gotowe rozwiązanie.

Musisz pamiętać, że używanie zabawek erotycznych jest zupełnie normalne i nie ma w tym niczego niewłaściwego.

Oczywiście, taka sytuacja nie jest komfortowa, w końcu szczegóły naszego życia intymnego staramy się zachowywać dla siebie, jednak nie jest to nic, czego miałabyś się wstydzić.

Większość osób się masturbuje – robią to ludzie w każdym wieku, każdej narodowości, o każdej pozycji  społecznej, będący w związkach i single.

Dlatego to, że używasz wibratora nie powinno nikogo szokować, a już na pewno opinia innych osób na ten temat nie powinna być dla ciebie istotna.

Należy jednak pamiętać, aby zachować się właściwie, jeśli wibrator znajdzie dziecko.

Wszystko zależy oczywiście od jego wieku i tego, czy rozumie do czego zabawka służy. Młode osoby są bardzo delikatne, więc zbyt pochopnymi słowami można je urazić lub nawet spowodować uraz psychiczny.

Rozdział 0

Masturbacja

Czy masturbacja jest normalna?

Tak, masturbacja jest naturalnym zachowaniem seksualnym i uprawia ją znaczny procent ludzi.

Szczególnie wśród mężczyzn trudno znaleźć osobę, która by nigdy się nie masturbowała. Kobiety nie bardzo odstają w tym od mężczyzn, choć faktycznie, badania pokazują, że nieco mniej pań oddaje się przyjemności sam na sam.

Światowa Organizacja Zdrowia już wiele lat temu wydała oświadczenie uznające masturbację za zupełnie normalna, naturalną i nie mająca szkodliwych następstw, jeśli uprawia się ją w sposób niezagrażający zdrowiu.

Dlatego jeśli się masturbujesz nie obawiaj się, że robisz coś dziwnego. Powstało wiele mitów na temat zaspokajania potrzeb seksualnych w samotności, większość z nich jest jednak całkowicie oderwana od rzeczywistości.

Oczywiście jest jeszcze kwestia wiary. Religia katolicka uznaje onanizm za grzech, jest to jednak kwestia sumienia, którą każdy powinien sam rozważyć.

ile osób się masturbuje

 

Czy masturbacja jest zdrowa?

Nie istnieją żadne dowody, które wskazywałyby na to, że masturbacja jest szkodliwa dla zdrowia.

Wręcz przeciwnie, masturbowanie się pomaga poznać swoje ciało, ulepszyć swoje życie seksualne a także zauważyć nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów rodnych, co może pozwolić na szybkie zdiagnozowanie i wyleczenie wszelkich dolegliwości/

Przede wszystkim, musimy pamiętać, że to nasze własne ciało i powinniśmy je traktować najlepiej, jak potrafimy.

Uprawianie seksu jest korzystne dla funkcjonowania naszego organizmu i nie ma znaczenia czy jest to seks z partnerem czy w pojedynkę.

Oczywiście, jak w każdej dziedzinie życia, także tutaj należy zachować umiar. Od masturbacji można się uzależnić. Dotyczy to głównie młodych mężczyzn, którzy mają kontakt z pornografią.

Łatwość dostępu do bodźców erotycznych może sprawić, że nie są w stanie myśleć o niczym innym.

Są to jednak rzadkie przypadki. Jeśli podejdziemy do kwestii masturbacji zachowując zdrowy rozsądek, będzie ona działała jedynie na naszą korzyść.

korzyści, jakie daje masturbacja

Dodaj komentarz

avatar