Menu

Wibratory – informacje ogólne

Możesz je kupić w przeróżnych kształtach i rozmiarach. Mogą mieć kształt penisa, jajka, czy nawet zabawnego zwierzaka. Mogą być na podłączane do kontaktu za pomocą kabla lub zasilane bateriami. Mogą świecić w ciemności lub wibrować w rytm muzyki z odtwarzacza mp3.

Widzisz więc, że czasy w których wibrator jednoznacznie kojarzył się z czymś dużym,  fallicznym w kształcie i głośno brzęczącym minęły bezpowrotnie.

Obecnie właściwie każdy może kupić wibrator, jaki najbardziej mu odpowiada i nawet nie musi wychodzić do sklepu, gdyż w internecie znajdzie szeroką ofertę zabawek z dyskretną dostawą wprost do domu.

Odkąd wibratory stały się popularne, były głównie zalecane kobietom, które chcą nauczyć się osiągać orgazm. Ale nie są one dedykowane tylko dla płci pięknej. Także wielu panów ceni sobie doznania płynące z wibrowania, a niektóre z nich zostały specjalnie zaprojektowane do pobudzenia męskich stref erogennych.

Falliczny kształt, o jakim wcześniej była mowa spowodował, że wielu ludzi kojarzy wibratora z zabawkami, jakie służą tylko i wyłącznie do penetracji. A to nie prawda.

Znaczna większość kobiet łatwiej osiąga orgazm poprzez stymulację łechtaczki, dlatego wibratory są przeważnie używane do pobudzania właśnie tej części ciała.

Kobiety osiągają orgazmy w wyniku stymulacji różnych sfer, jednak przeważnie bierze w tym udział także pobudzanie łechtaczki. Czasami robienie tego palcami czy językiem przez długi czas lub podczas stosunku jest po prostu niewykonalne.

Tu właśnie swoją rolę może odegrać wibrator, który pobudzi tę tak wyjątkową partię ciała w sposób specjalnie zaprojektowany do osiągnięcia maksimum rozkoszy.

Jest jednak małe “ale”. Czasami kobieta kupuje wibrator przeznaczony typowo do penetracji i używa go do stymulacji łechtaczki, co niekoniecznie może być tak przyjemne, jakby się tego spodziewała.

Aby uniknąć takich sytuacji zastanów się dobrze nad wyborem wibratora. Powinien być on dostosowany właśnie do tych sfer, które chcesz pobudzać.

Biorąc pod uwagę ich ogromny wybór, kupno odpowiedniego nie będzie w żaden sposób skomplikowane.

A o tym, jak wybrać idealny wibrator, dowiesz się za chwilę.

Pamiętaj także, że wibratora możesz używać nie tylko do kontaktu ze sferami intymnymi. Posłuży, jako doskonałe urządzenie do masażu całego ciała.

Wibratory są najpopularniejszymi zabawkami erotycznymi. Nie ma w tym nic dziwnego, mają naprawdę wiele zalet.

Jedną z  nich jest dostarczanie kobietom informacji o ich własnych ciałach. O tym, co je podnieca, które miejsca na ich mapie ciała są najwrażliwsze, a których dotykać nie lubią.

Daje to ogromną pewność siebie, pomaga w komunikacji z partnerem i pozwala być lepszą kochanką. Nie mówiąc oczywiście o ogromnej przyjemności, jaką mogą sprawić.

Dla kobiet z niskim libido, ich używanie może być zbawienne, aby się podniecić. Jeśli wejście w zmysłowy nastrój zajmuje ci bardzo dużo czasu, możesz czuć się sfrustrowana i w ogóle zrezygnować z seksu. Nieważne czy będzie on z partnerem czy w pojedynkę.

Wibrator pozwoli ci w krótkim czasie zrelaksować się, poczuć podniecenie i niezbędną lubrykację.

Czytaj dalej:

1. Seksualność mężczyzn

2. Seksualność kobiet

3. Masturbacja

4. Dla kogo są zabawki erotyczne?

5. Mężczyźni, a zabawki erotyczne

6. Jak zachęcić partnera/partnerkę do zabawek erotycznych?

 7. Korzyści z używania zabawek erotycznych

8. Mity związane z zabawkami erotycznymi

9. Rodzaje zabawek erotycznych

10. Wibratory – co warto wiedzieć

11. Rodzaje wibratorów

12. Jaki wibrator wybrać?

13. Dildo

14. Zabawki analne

15. Zabawki dla mężczyzn

16. Zabawki dla koneserów

 

 

Rozdział 2

Krótka historia wibratora

Jeśli chcesz się dowiedzieć skąd właściwie wzięły się wibratory i kto wpadł na pomysł ich produkowania – tu znajdziesz ciekawostki na ten temat.

Być może wydaje ci się, że wibrator jest stosunkowo nowym wynalazkiem, w końcu ludzie w poprzednich dziesięcioleciach byli raczej purytańscy i cnotliwi, a o seksie nie mówiło się głośno.

Nic z tych rzeczy.

A dowiedzieć się, jak to dokładnie było z tą “magiczną” zabawką, musimy cofnąć się do roku 1869. Wtedy to amerykański doktor George Taylor opatentował pierwszy wibrator. Był duży, masywny i napędzany parą wodną. Nie brzmi zbyt zachęcająco prawda?

Ale był to dopiero początek.

Mówiąc o historii wibratora, nie można pominąć kwestii, jaką była choroba zwana histerią. Dziś psychologowie nazwali by ją zaburzeniem dysocjacyjnym, wiążącym się z nadmierną ekstrawersją, płaczliwością, emocjonalnością i lękiem o prawidłowe funkcjonowanie danej części ciała.

Kiedyś przypisywano ją wyłącznie kobietom i wiązano z nieprawidłowym funkcjonowaniem macicy. Jako remedium na tą dolegliwość przepisywano terapię, jaką był… orgazm.

To nie żart. Pierwsze wibratory miały doprowadzić kobiety do orgazmu, aby wyleczyć je z histerii. Pacjentki umawiały się na wizytę, a “kuracji” dokonywał lekarz.

Dopiero później, kiedy z 1911 opatentowano pierwszy elektryczny wibrator, stał się on urządzeniem, jakiego można było używać w domu. Było ono jednak drogie i dość ekskluzywne, dlatego jedynie kobiety z wyższych sfer mogły sobie pozwolić na orgazmiczną kurację.

Zapotrzebowanie na tego typu akcesoria musiało być naprawdę spore, skoro wibrator był w piątym z kolei po maszynie do szycia, wentylatorze, tosterze i czajniku akcesorium, jakie zostało zelektryfikowane!

Kiedy stał się już nieco bardziej dostępny dla przeciętnej klientki, daleko mu było do wyglądu dzisiejszych zabawek. Raczej przypominał jedno z wielu kuchennych urządzeń.

Od tego momentu kariera wibratora stopniowo się rozwijała, mając oczywiście swoje wzloty i upadki. W latach 30 ubiegłego wieku wibrator trafił nawet do ówczesnego filmu erotycznego.

Powstawały o nim humorystyczne hasła, typu: “Wibrator w ciągu tygodnia wysyła więcej kobiet na orbitę, niż NASA od początku istnienia”.

Później w latach 90 furorę zrobił Pocket Rocket – kieszonkowy wibrator, na punkcie jakiego Amerykanie wręcz oszaleli.

W mainstremie jest obecny głównie za sprawą kultowego serialu “Seks w wielkim mieście”, który przyczynił się także do zdjęcia z niego pewnego rodzaju tabu.

Kobiety na całym świecie dostały jasny przekaz, że orgazm za pomocą wibratora nie jest niczym wstydliwym czy nienormalnym, a dbanie o własną przyjemność jest prawem każdego człowieka.

Obecnie, w czasach, kiedy seks jest w mediach wszechobecny – kiedy filmy pornograficzne można oglądać on-line, a zabawki erotyczne można kupować w sklepach e-commerce – mogłoby się wydawać, że o tabu nie może być mowy.

Czemu jednak tak wiele osób ma znikome pojęcie o kwestiach dotyczących seksu?

Rozdział 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.