Menu

Zabawki analne

Niektórzy nie wyobrażają sobie, aby zabawki analne pojawiły się w ich łóżku. Inni twierdzą, że to dobre jedynie dla homoseksualnych mężczyzn.  Część osób powtarza też, że przez takie zabawy można nabawić się groźnych dla zdrowia przypadłości.

Mam jednak nadzieję, że już zdajesz sobie sprawę, że upodobań seksualnych jest tyle ile ludzi i nie można ich dzielić na gorsze i lepsze, prawidłowe lub nie.

Póki człowiek nie robi krzywdy sobie lub partnerowi, dba o swoje zdrowie i komfort psychiczny – wszystko jest w porządku. To, co robi w sypialni pozostaje jego słodką tajemnicą.

Strefa analna jest miejscem erogennym zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Można ją pobudzać w różny sposób. Część osób lubi wprowadzenie czegoś do odbytu. Może to być palec, penis, wibrator lub zatyczka analna. Innym wystarczy lekkie uciskanie lub masowanie wejścia do odbytu.

Nie należy czuć się onieśmielonym. Jeśli stymulacja jest wykonywana delikatnie i z zachowaniem zdrowego rozsądku, jest zupełnie bezpieczna, a może być ekstremalnie przyjemna. Warto spróbować, bo być może to jest coś, co ci się spodoba, a dotychczas nie miałeś okazji sprawdzić, jak to jest.

Jeśli jesteś kobieta, być może nie osiągniesz orgazmu poprzez samą stymulację okolic analnych. Ale z pewnością ułatwi ona osiągnięcie przyjemności w połączeniu z pobudzaniem łechtaczki lub punktu G.

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na rozpoczęcie takich zabaw ze swoim partnerem jest szczera rozmowa, pełna zaufania i poszanowania intymności drugiej strony.

Nie namawiaj, nie zmuszaj, każdy ma prawo do wyboru takiego sposobu pobudzania seksualnego, jaki najbardziej mu odpowiada i druga strona powinna to uszanować.

W przeciwieństwie do waginy, jaka ma zdolność lubrykacji, odbyt potrzebuje nawilżenia z zewnątrz. Bez tego wszelka stymulacja może być niekomfortowa, dlatego zanim zaczniesz, zaopatrz się w dobrej jakości lubrykant.

W przypadku igraszek analnych, nie można przecenić roli higieny. Pamiętaj aby nigdy nie wkładać do pochwy palca lub zabawki, która uprzednio znajdowała się w odbycie. Należy ją dokładnie umyć, by nie przenieść bakterii do waginy. Może to skutkować nieprzyjemnymi infekcjami.

Skóra w okolicach odbytu jest niezmiernie cienka, pamiętaj o dokładnym obcięciu paznokci i nie wkładaniu do odbytu żadnych ostrych przedmiotów, jakie mogłyby zranić delikatną tkankę.

Włączając zabawki analne do swojego seksu, zrelaksuj się i wszystko rób pomału i spokojnie. Pośpiech absolutnie nie jest wskazany. Te chwile mają być dla ciebie przyjemnością, więc rozluźnij się i stopniowo zwiększa intensywność pieszczot w taki sposób, jaki ci najbardziej odpowiada.

Czytaj dalej:

1. Seksualność mężczyzn

2. Seksualność kobiet

3. Masturbacja

4. Dla kogo są zabawki erotyczne?

5. Mężczyźni, a zabawki erotyczne

6. Jak zachęcić partnera/partnerkę do zabawek erotycznych?

 7. Korzyści z używania zabawek erotycznych

8. Mity związane z zabawkami erotycznymi

9. Rodzaje zabawek erotycznych

10. Wibratory – co warto wiedzieć

11. Rodzaje wibratorów

12. Jaki wibrator wybrać?

13. Dildo

14. Zabawki analne

15. Zabawki dla mężczyzn

16. Zabawki dla koneserów

 

 

Rozdział 2

Rodzaje zabawek analnych

Zabawki analne, tak samo jak pozostałe można kupić w wielu wariantach. Jeśli interesuje cię taki sposób stymulacji, pamiętaj, aby zaopatrzyć w zabawki specjalnie przeznaczone do stymulacji okolic odbytu.

Są one specjalnie zaprojektowane, posiadają szeroką podstawę, która chroni przed za dalekim wsunięciem zabawki lub utknięciem jej w odbycie.

Jeśli posiadasz tradycyjne dildo, nie używaj go do penetracji odbytu. Może się to skończyć bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami.  S

Stosuj gadżety erotyczne zawsze zgodnie z instrukcją.Nie lekcewaz zasad bezpieczeństwa, używaj tylko przeznaczonych do takiej stymulacji gadżetów.

Będziesz mógł cieszyć się przyjemnością bez obaw o przykre konsekwencje zdrowotne.To bardzo ważne!

Zatyczki analne

Są to zabawki zaprojektowane po to, by umieszczać je w odbycie. Nie wykonuje się nimi żadnych ruchów, tylko pozostają na miejscu.

Mają stożkowaty kształt o zaokrąglonych krawędziach. Na dole zwężają się i kończą szeroką podstawą, o jakiej wspominałam przed chwilą.

Po umieszczeniu w odbycie mięśnie zwieracza zaciskają się na wąskiej części zabawki, dlatego pozostaje ona cały czas w odpowiednim miejscu

Występują w różnych rozmiarach, ale wszystkie mają podobny kształt. .Dzięki nim mięśnie odbytu relaksują się, pobudzają także prostatę.

Wiele kobiet lubi używać zatyczek podczas stosunku, gdyż dają poczucie wypełnienia.

Dildo analne

Stworzone z myślą o penetracji odbytu, czyli w przeciwieństwie do zatyczek, można nim wykonywać ruchy do wewnątrz i na zewnątrz.

Występuje w różnych rozmiarach. Jest bardzo smukłe i gładkie lub bardziej realistyczne.

Jak wszystkie analne zabawki zakończone jest szeroką podstawą.

Kulki analne

Jest to gadżet składający się z kilku połączonych ze sobą kulek, na końcu posiadający uchwyt. Kulki przeważnie są różnej wielkości.

Stymulacja tym gadżetem polega na powolnym  wkładaniu kulek do odbytu i szybkim ich wyciąganiu, przeważnie podczas orgazmu, by zwiększyć doznania.

Są wykonane z gumy, plastiku lub silikonu, ich wielkość można dopasować do swoich upodobań. Nie należy używać kulek połączonych bawełnianym sznureczkiem, ponieważ mogą się w nim rozwijać bakterie.

Wibratory analne

Przeważnie mają kształt zatyczek analnych, prędkość wibracji można regulować.

Stworzone dla osób, którym zależy na bardziej energicznym pobudzaniu okolic analnych. Dają uczucie wypełnienia i pobudzają za pomocą wibracji.

Nadmuchiwane gadżety

Występują w różnych kształtach. Służą do tego, aby móc zwiększać ich objętość w  trakcie zabaw seksualnych.

Często są używane przez kobiety podczas stosunku, aby partner miał wrażenie “ciasności” w waginie.

Do każdej dołączona jest mała pompka, którą można regulować objętość zabawki.

Rozdział 0

Wybór zabawki analnej

Tak samo, jak w przypadku innych gadżetów, liczą się twoje upodobania.

Wolisz energiczną stymulację, a może do osiągnięcia przyjemności wystarczy ci niewielka zatyczka analna?

Zastanów się, jaka wielkość cię satysfakcjonuje. Na początku zacznij raczej od mniejszych gadżetów, potem możesz przejść do coraz większych.

Pamiętaj, aby każda zabawka, jaką masz zamiar używać do stymulacji odbytu, posiadała szeroką podstawę. Jest to bardzo ważne.

Niezbędne jest też prawidłowe zachowanie higieny, nie kupuj więc gadżetów, które ciężko się myje lub są wykonane z podejrzanych materiałów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.