Gadżety erotyczne wciąż otacza pewnego rodzaju tabu. Niewiele osób otwarcie przyznaje się do ich używania.

Jednak raporty sklepów erotycznych mówią same za siebie – zabawki posiadają coraz szersze grono zadowolonych użytkowników.

Jeśli chcesz wiedzieć, czemu są tak lubiane, tutaj znajdziesz kilka odpowiedzi.

 

zabawki erotyczne

 

1. Mają długa historię

Może ci się wydawać, że zabawki erotyczne to wymysł ostatnich czasów. Nic z tych rzeczy.

Owszem, obecnie można kupić gadżety na naprawdę wysokim poziomie technologicznym, ale sam fakt pobudzania swoich sfer intymnych za pomocą różnych przedmiotów jest znany od wieków.

Nic w tym dziwnego. W końcu człowiek został tak skonstruowany, aby seks dawał mu przyjemność. I od setek lat ludzie szukają urozmaiceń w swoim życiu seksualnym.

Czemu Ty też nie miałbyś spróbować?

 

2. Ułatwiają życie

Niektórzy twierdzą, że używanie zabawek erotycznych, to jak jazda samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Osiąga się ten sam efekt, ale znacznie łatwiej i przyjemniej.

Niezależnie od tego, jakiej analogii użyjemy, nie ma wątpliwości, że zabawki erotyczne są doskonałym urozmaiceniem masturbacji. Pozwalają na odczuwanie silniejszych i przyjemniejszych wrażeń oraz wybór konkretnej stymulacji. Pamiętaj, że w używaniu jakichkolwiek “pomocy”, aby sprawiać sobie przyjemność, nie ma niczego złego.

 

 

3. Każdy znajdzie coś dla siebie

Powiedzieć, że wybór zabawek erotycznych jest szeroki to zdecydowanie za mało. Ich dostępność na rynku jest ogromna, można wybierać wśród wszelkich kształtów, rodzajów, zastosowań, a także kolorów i faktur.

Rynek zabawek erotycznych cały czas się rozwija, aby podążać za preferencjami klientów.

Można kupić zabawki szklane, drewniane i wykonane z metali szlachetnych, dedykowane weganom, kompatybilne z odtwarzaczami mp3 lub w pełni ekologiczne. Sexshopy robią co w ich mocy, aby zadowolić najbardziej wybrednych klientów.

 

 

4. Są coraz wyższej jakości

Czasy, kiedy wibrator kojarzył się z sztucznym penisem, który śmierdzi gumą i dodatku głośno brzęczy odeszły w niepamięć.

Obecnie, gadżety erotyczne muszą przejść szereg testów, które określają czy są w pełni bezpieczne i komfortowe dla użytkownika.

Do ich wytwarzania używane są materiały takie jak: akryl, silikon medyczny czy plastik ABS, czyli materiały w pełni neutralne dla skóry.

Ponadto producenci dbają o wygodę użytkowania, wiele zabawek posiada możliwość ładowania za pomocą przewodu USB lub bezprzewodowego ładowania indukcyjnego.

 

5. Można je kupić w dyskretny sposób

To dobra wiadomość dla osób, które nie wyobrażają sobie odwiedzin w stacjonarnym sexshopie.

Większość zabawek można łatwo kupić w sklepach internetowych. Są dokładnie opisane, do wielu z nich nagrano także recenzję w postaci wideo, więc zapoznanie się z dostępnymi modelami nie stanowi problemu.

Sklepy dbają o to, by przesyłka była dyskretna, na opakowaniu nie znajdziesz więc żadnych napisów czy symboli, które sugerowałyby, co stanowi zawartość paczki.

Wielu sprzedawców oferuje też opcję odbioru przesyłki w paczkomacie, więc cała transakcja odbywa się niemal zupełnie anonimowo.

 

 

6. Można ich używać w parze

To nieprawda, że zabawki erotyczne są dla zdesperowanych singielek. I sklepy erotyczne doskonale zdają sobie z tego sprawę. W ich asortymencie znajdziemy coraz więcej gadżetów, które są dedykowane do używania ich w parze.

Są to wibratory typu We-vibe, które dają przyjemność jednocześnie obojgu kochankom, nakładki na palce, pierścienie na penisa i wiele innych.

Badania donoszą, że większość kobiet, które używają akcesoriów, takich jak gadżety erotyczne, jest w związku. Dlatego opinię o tym, że jest to atrybut ludzi samotnych, którzy zastępują nim “żywego” partnera można uznać jedynie za niesympatyczny stereotyp.

 

 

Przekonałam Cię? A może wciąż się wahasz? Nie pozostaje Ci nic innego, jak spróbować samemu i na własnej skórze (dosłownie) sprawdzić czy warto.